Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja van a kutyámnak, vagy ez...

Baja van a kutyámnak, vagy ez normális? (Hányás)

Figyelt kérdés

Kezdő kutyatartóként egy kicsit meg vagyok ijedve...

ugyanis:

a kutyám két napja egy-két alkalommal hány...

ette a füvet elég rendesen, aztán pár percen belül meg is lett a hatása.

Jelezhet ez valami komolyabb problémát?

Milyen időközönként szoktak hányni a kutyák?

Egyébként a hányás mennyiségét kb. egy fél maréknyinak saccolom, középtermetű, keverék kutya ha ez számít.

A hányása enyhén zöldes színű volt, néhol mintha habos lett volna.. azért vagyok megijedve, mert az emberek is ilyet hánynak ha epepanaszuk van, nem?


Egyébként nem látszik rajta hogy rosszul lenne, hányás után ugyanúgy aktív volt... de akkor is zavar...


Mikor érdemes álatorvoshoz fordulnom?


Előre is köszönök minden segítőkész választ!



2016. júl. 22. 17:42
 1/6 anonim válasza:
0%
nagy valószinűséggel a gyomrával.Ha a kutya hányik akkor hányik és kész.De ha hányik és utána eszi a füvet na akkor van a gond. mert akkor beteg! Javaslom etesd meg mindennel (amit csak kutyák ehetnek!)De ne egyszerre hanem mondjuk oránként tehát pl:1:00:Csont, 5:00:Kutyatáp. De csak olyat adj neki amit már adtál neki!
2016. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
eszi a füvet, és utána hány
2016. júl. 22. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:

Sok fűevés után szoktak hányni.

De ne csak ezt egye☺

Ha többször előfordul dokihoz.

2016. júl. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fűevés után normális hogy hány. Azért eszi, hogy hányjon. Valami rossz a gyomrának. Tesztelgesd azokat a kajákat amiket kapott apránként. Lehet valamire érzékeny.
2016. júl. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha füvet eszik akkor érzi, hogy valami gond van a gyomraval, és mivel epét hány, ezért én odafigyelnek rá! Ha nem is rögtön, de azért elvinnem a dokihoz egy vérvételre, amiből kideritik, h mi a helyzet a majaval, az enzimjeivel, és esetleg további kepalkoto vizsgálatokat végeznek rajta.
2016. júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Semmi gond vele ha utána kis vidám és játékos megint, illetve ha csak zöld(esetleg sárga) és habos, epét hány a fűevés után, ahogy írtad. Egy 8 éves tacsim van, ő is szokott ilyet ha bezabál (akár száraz tápból is), vagy ha nagyim rántott husival kínálja meg, de kenyeret nem ad hozzá "mert minek". De az enyémnek mondjuk a bőrből készült rágókát se bírja a gyomra, illetve az ilyen "jutalomfalatokat" sem, gondolom tele vannak adalékkal. A csontot pedig semmiképp sem javaslom, attól szinte minden kutya beteg, hülye szerintem tévhit hogy jó nekik (legalábbis a tacskók és a pincsik tuti nem bírják).


Amivel esetleg jobban lehet neki, hogy evés után egy két órával, illetve reggel miután felkelt, adsz neki egy kis háztartási kekszet, ez szépen leköti a gyomorsavat. Az enyémnek elég egy is, mert pici. Ami fontos, hogy nehogy édesítőset adj neki, mert az számukra méreg!


Ha így is hányna, akkor én is megnézném a dokit. De ha ez beválik, akkor felesleges,

2016. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!