Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek shiba inu-m vagy...

Szerintetek shiba inu-m vagy mopszom legyen?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni

2016. júl. 24. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Egyreszt mire? Masreszt ket teljesen kulonalo jellem, es nevelesben is a Shiba talan az egyik legkemenyebb dio.


Kezdesnek mi az elvarasod a kutyaval szemben?

2016. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan, mintha azt kérdezted volna, hogy oroszlánom vagy macskám legyen..
2016. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú. A 2 kutya igencsak ellentétes jellemű, utánaolvástál mind2 fajtának rendesen? Ha kezdő kutyás vagy inut semmiképp nem ajánlok, ha pedig nem kezdő, tudnod kéne magadtól, melyiknek tudod jobban megadni a szükségleteit.
2016. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Shiba tartasa nem attol fugg, hogy volt e kutyad vagy sem(tapasztaltnak mondod magad vagy sem) ugyanis teljesen mas jellem mint a kutyak 95%-a. magat tapasztaltnak mondott trainerek is belebuktak mar a "nevelesukbe".


Nem utolso sorban az ar. Egy mopsz bar lenyegesen olcsobb, viszont csak nagyon komoly helyrol, mert beteges joszagok. Igy lehet olcsobb, de a Egeszsegugyi koltseg egekben lehet. A shiba barmi szivos darab, szinte "elpusztithatatlan", viszont EUban nagyon ritka egy egy kolyok ara 1200-1600 euro kozott mozog (neha egy egy "defektes" ertsd: Feher (nem FCI standard), hianyzik foga, stb) megfelezik, de igy is 600-800 euro.


A shiba csak cukinak nez ki, de nagyon nem az. Nem oleb, es megfelelo szocializacio (2x tobbet kell ezzel a terulettel foglalkozni, mint egy atlagos kutyanal) nelkul rettenetesen agressziv.

2016. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3%
Inkább mopsz. Hallottam már olyan shibáról, amelyik megölte a csecsemőt. Vagy játéknak vagy zsákmánynak nézte. Japánban történt az eset. Főleg a többi kutyával lehet agresszíg. Ezen kívül ritka akaratos. A mopsz tetszeni akar a gazdinak és azt csinál vele a gyerek, amit akar. Saját szememmel láttam, ahogy rokon gyerekek öltöztetik, ölelgetik. Nem is morgott, nemhogy még harapjon.
2016. júl. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%

"Hallottam már olyan shibáról, amelyik megölte a csecsemőt."


Azert tulzasokba sem kell esni.

2016. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4%
Nem túlzás, hanem igaz. Egyedül marad vele és a kutya ráncigálta, tépkedte. Lehet nem akarta megölni, de megtörtént.
2016. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nezd az egyik alap kutyatarto szabaly, hogy a legszelidebb kutyat sem hagyod egyedul a gyerekkel.


Nem csak a Shiba olt mar embert, hanem sok masik is ebben nincs kulonbseg a kutya az kutya.

2016. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
5-ös zsenike, mutass nekem olyan kutyafajtát, ami egyetlen egy embert sem bántott még soha. Pár éve én olyat hallottam, hogy egy nő fél arcát tépte le valami pici, talán csivava. Akkor?
2016. júl. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
3%
De vannak olyan fajták te észlény, amik jobban hajlamosak rá. A shibának erős zsákmány ösztöne van és önfejű. Felőlem azt tartja, aki akarja. Teszek rá. Én csak szóltam.
2016. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!