Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az "üldözős" játékból nem...

Az "üldözős" játékból nem lehet dominancia probléma?

Figyelt kérdés
A kutyám imád olyat játszani, hogy van nála mondjuk egy bot és rohan előlünk, mi meg elkapjuk ha tudjuk :) de hallottam, hogyha a kutyát üldözöd, akkor az nem jó, mert hogy te vagy a falkavezér és nem pedig ő, ebből lehet baj?
2010. ápr. 17. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A falkában mindig a vezér a leggyorsabb, legügyesebb, legrafináltabb és ebből következően mindig ő nyer. Na már most ha te kergeted a kutyád, nem nehéz kitalálni, hogy ő gyorsabb, fordulékonyabb, ügyesebb lesz nálad és te fogsz "veszíteni". Ő meg elrohan a bottal. Szóval szerintem nem szerencsés. Ha domináns típusú a kutyusod, semmiképp se játssz vele ilyet, ebben az esetben nem érdemes kockáztatni.

Vannak kutya-gazda párosok, akinek ez nem befolyásolja a kapcsolatát, de neked kell ismerned a kutyád és magadat is és ez alapján mérlegelni, játszol-e vele ilyet, ill. ha ő nyer, az nálatok mennyire van hatással a hierarchiára.

2010. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
addig szoktunk játszani még el nem kapjuk
2010. ápr. 17. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én játszottam vele olyat is, hogy ő kergetett engem. Olyat is, hogy én őt. Semmi baj nem lett soha, okos, kiegyensúlyozott, szófogadó. :)
2010. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kuttyomnak a fogócska a kedvenc játéka. Megoszlanak a vélemények, hogy kinek kell kergetnie kit, mi ezt azzal oldottuk meg, hogy cserélgetjük a szerepeket. "Elkaplak"-ra én kergetem őt, "kapj el"-re ő engem. Ezen kívül megtanítottam vele az "ereszd"-et, amit néha bedobok neki, mire ő szó nélkül kiköpi a játékot, aztán "tied" vagy "fogd" és folyt. köv. Nálunk ez eddig bevált.
2010. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is szoktunk ilyet játszani csak bot nélkül. De teljes mértékben én vagyok a főnök. Ha azt mondom elég és gyere ide, hozd vissza akkor abbahagyja és kész.
2010. ápr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Az elvevős játékból inkább. Az üldözősből inkább olyan, hogy amikor kéne, sem engedi magát megfogni, mert játszani akar. Tehát inkább az engedelmesség.


Dominancia inkább, mikor üldözöm, elkezd futkorászni mint a bolond (ha lehet, laza talajon fordul 180 fokot és óriási vigyorral fut még egy kört), időnként pedig betámad, felugorva, morogva. Ebben nem hagyom túlzásokba esni, van, hogy rászólok/mordulok, akkor fekszik azonnal, vagy elkapom és földre viszem erőből.


A vezérség inkább ott van, hogy a játék a vezéré, csak néha átengedi használatra. Egy nagytestű kutya is képes játékból gyengébb lenni, mint a kisebb (fogócska, egymás fülének rágása, stb), mert ők is szórakoznak.

2010. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!