Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legszeretetreméltóbb...

Melyik a legszeretetreméltóbb kiss termetű kutyus?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak egy kistermetű kutyust pl. csivava, yorkie vagy hozzajuk hasonlót. Milyen kistermetű kutyusok vannak még ami nyugodt es a házban is ellehet. Volt bulldogunk nem egy ők igaz kicsik de nem ebbe a kategoriába tartoznak számomra hiszen akárhányszor fekudtem vele/velük leköpött miközbe hörög ők nem alkalmasak az együtt alvásra és eléggé mocorgósak :D

2016. júl. 30. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

minden kutya szeretetreméltó...

és ne méret alapján válassz, hanem személyiség alapján...

2016. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 3 napos mákos lecsó válasza:
18%
Puli 4ever.
2016. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Bármelyik kutya alkalmas erre ha eleget van sétáltatva és foglalkozva van vele. Remélem tudod hogy a foglalkozás a játékot, sétát és a tanítást jelenti, nem pedig a tutujgatást és puszilgatás... Ha ajánlanom kellene akkor a Bichonokat tudom ajánlani, esetleg a spicceket. A másik hogy te mit tudsz nyújtani a kutyádnak? Hisz a kutyatartás nem csak rólad szól, nem csak a kutyának kell alkalmazkodni. Napi mennyi séta? Kutyasuli? Napi hány óra foglalkozás?
2016. júl. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tudtam hogy leginkább támadó jellegű válaszokat fogok kapni. Igen is foglalkozom az állataimmal! És elég mélyen érintenek ezek a kommentek hiszen nem rég halt meg a 16éves kutyám. Végig kellett néznem a szenvedését nem egy orvoshoz elvittük de mint azt mondta fel fog épülni és a mai napig gyötör hogy nem tehettem érte semmit hiába vittem el számtalan orvoshoz.. a két bulldogom mentett kutyus csont és bőr volt mind a kettő az illető ellen feljelentést tettem és mind a ket bulldog felépült és rajuk sem lehet ismerni. Tudom hogy az osszes kutya szeretetreméltó csak pl. a csivavakrol azt hallottam hogy harciasak. Nem utolsó sorban gondjukat viselem a háziállataimnak, etetem itatom setaltatom jatszok veluk az egeszsegukre is odafigyelek de az hogy kutyasuliba vigyem hulyeségnek tartom kutyasuli nelkul es szobatiszták, hallgatnak rám, tudja mi az hogy ul és sorolhatnám. De miért is lepődöm meg ilyen a mai társadalmunk.. Itéljük el az embereket mielőtt megismernénk :)
2016. júl. 30. 10:41
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Mert aki csivavát és yorkit akar az idióta..mármint az aki itt kér hozzájuk tanácsod. Na ezzel most nem rád gondolok. Nem sértés de vedd figyelembe hogy egy mentett kutyus más mint pl egy vásárolt. A vásárolt kutyának nincs rossz előélete nem fog érted bolondulni mint egy mentett kutya. A kicsiknek igen is kell kutyaiskola mivel pl a yorkie terrier azaz vadászkutya, nagyon más mint egy bulldog. Egy menhelyi kutya tudja milyen érzés pl. utcán lenni, éhezni stb. egy vásárolt kutya ezzel nincs tisztában ezért pofátlankodik, makacskodik, nem tudja hogy bármikor utcára kerülhet e-miatt. A menhelyi kutyák általában meg akarnak felelni hogy még 1x ne éljenek át borzalmat. Na szóval én csak örülök ha te épp a jobbik eset vagy aki nem plüss helyett tart kutyát. Mint már írtam a bichonok,yorkiek,csivavák jók de kutyasuli kelleni fog nehogy napóleon komplexusa legyen. És ne legyen agresszív mert sajna nem 1 rosszul nevelt kistestűvel találkoztam már aki pl meg akarta támadni az én kutyusom, vagy épp a pofája be nem állt.


Uszkár,bichon,yorkie,csivava,spiccek,palota pincsi ezek vannak meg rajtuk kívül biztosan van még több is.

#3 voltam

2016. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Cavalier, yorkie, shih-tzu. Csak ajánlani tudom őket. Mind van a rokonságban, de fajtatiszta.
2016. júl. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Ja meg a kínai meztelen kutya is.
2016. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

mivel ideírtál egy kérdést, csak ebből tudunk megítélni..., szóval ne a társadalmat okold, hanem magad, hogy nem tudtál kiírni egy normális kérdést


ha ekkora tapasztalatod van kutyatartásban, akkor nem is értem a kérdésed, hiszen tisztában kéne lenned, melyik kutyának milyen a természete...


azt is elhiheted, hogy itt mi is elég sok szörnyűségen mentünk át, ne te vagy az egyetlen, akit megtépázott a sors


a kutyasuli meg nem azért jó, mert megtanulja a kutya az alap parancsokat..., hanem találkozhat fajtársakkal, és így szociálisabb lesz, nem mellesleg, aki teljesen kezdő, vagy nincs érzéke a kutyákhoz, nekik is nagyszerű lehetőség, hogy jó kutya-gazdi kapcsolatot építsenek ki

2016. júl. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
Ne törődj velük kérdező. Ide sok bunkó ember jár. A gyereknek csak labi és goldi jó, kutya nem való panelba, a kistestű kutyák ronda patkányok, csak a menhelyi kutya jó, stb. Írtam kedves fajtákat.
2016. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Yorkie-k azok aranyosak viszont tenyésztőtöl kell venni mert idegbetegek lehetnek,-havanesék is aranyosak :)
2016. júl. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!