Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele ha melege van?

Mit tegyek vele ha melege van?

Figyelt kérdés
Anyáék a házba sajnos ne engedik be. 5 hónapos Németjuhasz, ugye vastag bunda meg ilyenek.. Sajnos a fürdést még csak most szokja megfele, nemigazan van erte oda. Mit tehetnek hogy jobban tudja viselje? Fekvőhelyét mindennap többször is lelocsolom hodegvizzel hogy az is hűtse, minden órába friss vizet kap, plusz arnyekba van tobbnyire mindig. Ám megis tobbszor latom hogy nagyon liheg, nyelve kinn lóg,stb, mint egy kiadós futas utan. Mit tehetnek meg?

2016. júl. 30. 15:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibakert. Telorol vagyok.
2016. júl. 30. 15:03
 2/16 anonim ***** válasza:

Ass neki egy godrot(szerezz egy kiszuperalt kadat pl.) valami arnyekos helyen (fa alatt) toltsd fel neki vizzel, ha nagyon melege lesz bele fog fekudni.


Amugy meg lihegessel huti magat minden kutya. Teljesen termeszetes jelenseg. A lenyeg amit eddig is csinaltal viz (esetleg 2-3 jegkockat dobhatsz bele tovabb marad huvos) cserelgetese, esetleg sprioccelovel picit a hatat megnedvesitheted, es legyen arnyeka egesz nap.

2016. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen szoktam spriccelni is, de az aljszőrzrte szegénykémnek így is csont száraz mint a két hetes kenyér..
2016. júl. 30. 15:08
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha udvaron van,tegyél ki neki valamit, amiben megmártózhat. Nagyon sokan vesznek kagyló alakú homokozót. Ideális kutyafürdető.
2016. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
De irtam hogy nem szeret furodni, biztos hogy nem maszna bele.. Ha meg beleteszem a vizbe, akkor csak all, es csak a labat eri a viz ezert nehez furdetni is ha pedig tele teszem vizzel h a hatat is erje akkor maszik kifele belole es nem lehet furdetni.. Annyira el vagyok keseredve, szegennyel mar nemtudom mit tegyek, mikor latom mennyire szenved a melegtol:(
2016. júl. 30. 15:14
 6/16 anonim ***** válasza:

"De irtam hogy nem szeret furodni, biztos hogy nem maszna bele."


Azert teljesen eletkeptelen hulyenek ne nezd a kutyad. Ha melege lesz es lesz lehetosege huteni magat ilyen modon meg fogja tenni, ha nem teszi akkor velhetoen nincs meg ra szuksege. Neked annyi a dolgod, hogy a lehetoseget add meg, hogy huthesse magat a tobbit bizd ra.

2016. júl. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ja es az lenne a kerdesem h ennyi idosen a 20 kg.sok?
2016. júl. 30. 15:22
 8/16 anonim ***** válasza:

A kutya lihegéssel hűti magát.

Elég, ha a tappancsait is vizezed, mert azokon keresztül is hűti magát. Ha vesztek olyan műanyag homokozót, előbb-utóbb használni fogja.

Egyébként nézd meg a hasaalját a kezeddel, tuti nem lesz forró. Az aljszőr véd is, nem csak melegít.

2016. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem a súly számít, hanem a kinézete. Egy átlagnál nagyobb kölyök simán lehet ennyi idősen ilyen súlyban.
2016. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Vizes törölközőt kell rárakni
2016. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!