Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak jutalomfalatért reagál?

Csak jutalomfalatért reagál?

Figyelt kérdés

Kiskutyámat próbálom idomítani, eddig az ül-fekszik-pacsi vezényszavakat próbáltam. Ha van nálam jutalom falat szépen meg is csinálja őket, de ha látja, hogy nincs nálam semmi, akkor örülök ha hajlandó az "ül"t megcsinálni.

Erre van valami megoldás? Berni pásztor egyébként


2016. júl. 30. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje "idomítod" a kutyádat?
2016. júl. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Körübelül 1 hete
2016. júl. 30. 20:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nem tanulta meg eléggé. Állítólag kb. 1000 ismétlés kell, hogy a kutyában valóban rögzüljön egy parancs. A jutalomfalatot fokozatosan kell majd elhagyni, először csak random módon néha nem kap (szóbeli dicséretet ekkor is kapjon!), aztán minden 3.-nál, 2.-nál, és ha már tényleg stabil, akkor jutalomfalat nélkül is menni fog, de ekkor is érdemes időnként adni neki. Semmiképp ne az legyen, hogy idáig mindig kapott, mostantól meg egyáltalán nem kap, mert akkor persze hogy csökken a motivációja.
2016. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez teljesen normalis hiszen csak 1 hete "idomitod", tobb idore van szuksege.
2016. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen én is olvastam, hogy el kell hagyni fokozatosan a jutalom falatot, különben falatka nélkül már nem is csinálja meg(ilyen volt egyébként az elődje ha volt nálam valami már ült a lábamnál de ha mondtam hogy ül akkor nézett értetlenül). És olyan szépen csinált jutalom falatért mindent, hogy azt hittem máris elérte azt a szintet :)

De akkor még jutalmazom tovább köszi a válaszokat

2016. júl. 30. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!