Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mit tegyek, ha...

Szerintetek mit tegyek, ha egy kutya ami szabadon mászkál odajön az enyémhez és az én kutyám agresszívan reagál rá?

Figyelt kérdés

Sokszor volt már olyan , hogy jöttek kutyák és megtámadták persze ő győzött mert nagy kutya, de az óta csak néhány kutyával jön ki. Eléggé védelmező tipus, tehát más nem szimpi kutyáknak szinte én is tabu vagyok.

Szeretnénk venni egy kölyköt mellé, mert a másik kutyánk az idősebb nem sokára el fog pusztulni :'(

nem szeretném , ha esetleg valamilyen ok miatt bántaná a kicsit!

Ti mit tanácsoltok??



2015. jan. 29. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el egy jó kutyaiskolába rehabilitációs foglalkozásra.


És csak hogy tisztázzuk: a kutyád nem véd téged, amikor elzavar mellőled egy másik kutyát, hiszen nem fenyeget veszély. Egyszerűen kisajátít. Az ő játéka vagy, más ne nyúljon hozzád. Valószínűleg egyébként sosem támadták meg, nemigen csinálnak olyat random kutyák az utcán, hogy odamennek a pórázon lévő kutyákhoz és minden ok nélkül megtámadják őket. Ha mégis, akkor viszont az összes többi kutya a környéken ugyanilyen állapotban kellene, hogy legyen, de gondolom, nincs, úgyhogy ez sajnos nem működik, hogy jaj szegényt megtámadták és azért ilyen :) Azért ilyen, mert sosem nevelted, mindig ráhagytad, hogy hogyan viszonyul a másik kutyához, esetleg még élvezted is, hogy ilyen vad.

Az meg mit jelent, hogy ő "győzött"? Hagytad verekedni a kutyádat, véresre tépni egy másikat, vagy nem is volt verekedés, csak szájkarate, sok hörgéssel meg nyállal?

2015. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szpcialozacio, kutyasuli. Neked, mint falkavezernek van jogod eldonteni, ki barat es ki ellenseg. Ha ez nem mukodik, akkor elso korben a falkasorrenden dolgoznek.
2015. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy mázlid, hogy téged nem haraptak meg azok a kutyák.
2015. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló nem hagytam , hogy széttépje meg harapdálja :"D azért annyira hülye nem vagyok! Csak volt már rá példa hogy kiszökött és kint volt egy másik kutya is és akkor leteperte. És igen oda jött már párszor néhány kutya meglátott minket, én vissza fogtam az enyémet, és csak úgy random elkezdte harapdálni a lábát én próbáltam őket szétválasztani, mert a másik kutya pont elé ment, de a végén sikerült is. Ja és a környéken nincs kutyasuli sajnos . Amúgy meg szófogadó kutya, tudja ,hogy hol a helye. És hidd el nem vagyok a játéka nem vagyok olyan kis " Jajj kiskutyám te cukimuki gyere ide" szóval ja ;)

.Hát igen szerencsém volt, a barátnőmet meg is harapta, de engem szerencsére nem.

2015. jan. 31. 10:00
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és első válaszoló, nem élvezem ha vad, ugyanis szeretném vinni a barátnőm kutyájával sétálni, sajnos a kutyus nagyon izgálga és nem szereti, de majd még próbálkozunk. :) Sajnos csak nyugodtabb kutyákkal jön ki.:/
2015. jan. 31. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!