Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen alternatíva?

Tom0919 kérdése:

Kullancs ellen alternatíva?

Figyelt kérdés

Kullancs csípés következményeként majdnem elvesztettük a kutyánkat, annak ellenére, hogy csepegtetve volt rá kullancs és bolha riasztó szer. Alternatív vagy kiegészítő megoldást keresek.

Embereknél állítólag hatásos a polyvitaplex, fokhagyma szedése, illetve vannak spray formájában is készítmények. Nem tudom kutyáknál ezek szóba jöhetnek e?


2016. aug. 1. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Bravecto kullancsriasztó tablettát használok a saját kutyámnál, 84 napig tart a hatása. Azt mondják, nincs 100%-os védelem, de én eddig még a bundáján se láttam kullancsot, mióta ezt használom, pedig napi szinten járom vele a határt, és ott eddig többször szedett össze kullancsot.
2016. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát igazából egyedfüggő hogy melyiknél mi válik be. Egyiknél sincs egyet értés. Kérdezd meg az állatorvost hogy mit ajánl. Mi vettünk drága nyakörvet de annyit értünk el hogy kullancs ugyan volt benne de még a hasa is ment. Aztán a doki adott tablettát és azóta sem találtunk benne kullancsot. A doki szerintem tudni fogja hogy mi jó a kutyádnak.
2016. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi is tablettát használunk, nálunk is bevált.
2016. aug. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzMHZs ***** válasza:
A cseppek többsége nem sokat ér már önmagában. Mi Scalibor/Kiltix nyakörvet használunk, előbbit tavasztól ősz közepéig, mert vízálló és véd szúnyogok ellen, utóbbit pedig az év többi részén. Ez mellé fújom őket Insecticide-del, főleg ha kirándulni megyünk, valamint a gerániumolajat teszteljük nyár eleje óta, idén én még - lekopogom - mászni se láttam kullancsot az enyémeken.
2016. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!