Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehete ilyet csinalni/kérni?

Lehete ilyet csinalni/kérni?

Figyelt kérdés

Állatorvos szeretnék lenni, de félek, hogy nem bírnám a vért, meg mondjuk a műtéteket. Videón bírom, de élőben lehet hogy nem. Még most kéne tudnom, hogy képes lennék e megszokni. Az állatok mentésére tenném fel az életem, ez kétségtelen.

De a kérdésem: ha megkérdeznék egy állatorvost (nem ismerem) hogy bemehetnék e egy műtétre, akár egy egyszerű ivartalanításra is, mit mondana? Egyáltalán szabad ilyet? Nekem ez elég fontos lenne, eldőlne az életem.


14/L


2016. aug. 2. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy megengedné. De esetleg menj el egy farmra vagy falura és nézz végig egy pl. Disznó,csirke vágást. Hasonló a helyzet. Viszont ha nem bírod a vért akkor felejtsd el hogy állatorvos leszel mert aki nem bírja a vért az már alapból megbukott.
2016. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem állatorvos helyett inkább az egyetemmel vedd fel a kapcsolatot és azt kérdezd meg, hogy amikor az iskolában boncolnak - mert gondolom ez a képzés része lehet - akkor részt vehetnél-e. Vagy ha valamelyik tanárnak van kutatása a tanszéken, akkor engedne-e ilyenbe betekintést.

Egyébként a privát véleményem, hogyha videon bírod a vért, akkor nem viszolyogsz tőle annyira, hogy ne tudnád megszokni az életben, főleg ha arra gondolsz, hogy az állat élete múlik rajtad és hogy képes vagy-e segíteni neki.

Gratulálok, szép hivatást készülsz választani! :)

2016. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztosan van az állatorvosi egyetemen is nyílt nap. Esetleg ott érdeklődj, hátha sikerrel jársz, ahogy a #2 is írta.


Attól persze még megkérdezheted az állatorvost is, ugyan nem arról, hogy végignézhetsz-e egy műtétet, de például hogy ő hogy látja ezt a hivatást, mert te is állatorvos szeretnél lenni, de tudni szeretnéd, hogy ez mivel is jár, mind tanulmányilag, mind érzelmileg.

2016. aug. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek! Igen picit furcsa kerdes lenne, dehat mar ilyenek is megfordultak a fejemben...:D nah csirke/disznovagasra biztos nem mennek. Ott nem a verrel lenne gondom, hanem magaval a tudattal hogy megolik az allatot... :/ koszonom a tanacsokat! :)
2016. aug. 2. 17:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát bocsi csak ez jutott eszembe. De figyelj, boncoláson ugyan úgy halott állatot vagdalsz szét :/ Én falun nőttem fel már nem tudom hány állatot vágtunk le...szóval nekem van ebben "tapasztalatom". Én is állatorvosnak készülök de nekem még van 1 évem. :)) Nekem is vannak ettől kisebb félelmeim, habár nekem a vér pont a kisebbik félelmem. Én inkább az műtétektől félek. Kreatív vagyok és precíz a mindennapokban is mégis félek ettől az egésztől. :/ Sok szerencsét és kitartást :)


#1 voltam.

2016. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!