Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki ismer belga juhász...

Valaki ismer belga juhász (malinois) fajtamentőket?

Figyelt kérdés

Már keresek egy ideje, de sehol nem találok működő oldalt :/


Esetleg még tapasztalatokat írna valaki a fajtával kapcsolatban? van egy ismerősöm akinek vizsgás malija van de szeretném mások tapasztalatát is hallani :)



2016. aug. 3. 16:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egyébként főként kölykök érdekelnének. Aki ismer pl. menhelyt ahol van épp malihoz hasonló kölyök és van róla valami weboldalon is infó, egy linket róla nagyon megköszönnék. A gazditkeresek.hu-oldalt látogatom napi szinten de nem találok megfelelő kutyust :(
2016. aug. 3. 16:27
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Rohadt pörgös kutya kifejezettem mjnkakutya úgyhogy ha nem rendőrkutyának vagy munkakutyának kell azt kell mondanon válassz inkább holland juhászt (kevésbé pörgös,hiperaktiv)


Fajtamentők nem hiszem hogy vannak mert elég ritka kis hazánkban

2016. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Munkakutya lenne.
2016. aug. 3. 16:29
 4/17 A kérdező kommentje:
Én azt hittem hogy legalább olyan népes fajta mint pl. a nj :( Kár. Azért írjatok még válaszokat.
2016. aug. 3. 16:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam h nincs fajtamentés csak rohadt ritka .
2016. aug. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A holland juhászt sem ajánlgatnám így. Kevésbé pörgős? Ezt nem mondanám. Viszont erősebb védőösztönűek, mivel főleg szolgálati célra használják, így még keményebb kezű gazdát igényelnek. Malikban van küllem vonal, kevésbé pörgős, erős habitusú vonal is. Hollandban, mivel nem olyan elterjedt, ez ritkább.


De ha munkára kell kutya, érdemes tenyésztőtől venni. Míg aktív családi kutyának nem akkora gond, munka kutyánál már baj, ha az idegrendszere, ösztönei, egészsége nem elég jó.

2016. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát először a fajtamentést választom. Ha találok valamit (ami nem valószínű) akkor keresek Kenneleket. köszi a válaszokat. Tapasztalatom van épp elég. más fajta nem érdekel csak ez.
2016. aug. 3. 16:54
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A nj mentésnél van 2 fiatal kutya! 6 és 4 hósak!!! Ez ritka szerintem, ha van lehetőséged, érdeklődj náluk. Sok sikert, nagyon szép fajta szerintem is!
2016. aug. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazad van nagyon szépen köszönöm!!!
2016. aug. 3. 17:23
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, most a nj mentésnél van egy mali kölyök, illetve talán egy idősebb is. Náluk érdeklődj. (fb-n aktívak)
2016. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!