Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagykutya kezdőként lakásban?...

Nagykutya kezdőként lakásban? Nemrég megismerkedtem egy menhelyi kutyával, nagyon megszerettem és úgyse lesz belőle semmi, szeretném tudni hogy lehetséges lenne e a következő korulmenyekkel:

Figyelt kérdés
A kutya 9 éves,eléggé domináns De szerintem csak as ivartalanítás hiánya miatt. A vele töltött több mint egy hét alatt megbízhatónak tűnt (értsd,nem rágta a pórázát,nem kezdett ki más kutyakkal,nem hallottam ugatni ) közepes termetű,normál mozgásígényűnek tűnt. Naponta 3-4 szer lemennèk vele sétálni,a közelbe rengetek kutyafuttató van és hétvégén elmennèk vele kicsit kirándulni. A parancsszavakat viszonylag gyorsan megtanulta as egy heten,szerintem ha egy kicsit megerőltetném magam rendesen meg tudnám nevelni,rengeteg kutyanevelési könyvem van,emellet rengeteg kutyas ismerősömtől tanulok folyamatosan. Meg sosem volt kutyám,szeretnèm megtudni bírnék e vele. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 8. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem simán :) Csak ne lépcsőztesd. Egyébként kutyasulit ajánlok.
2016. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,első emeleten lakunk és lift is van szóval ez a probléma kiküszöbölve. :) Ellenben kutyasuliba nehezen megoldhatóan jutnék el. :)
2016. aug. 8. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Én javaslom neked (ha meg nem onkenteskedsz/dolgozol ott), tolts minel tobb idot a kutyaval es a gondozokkal. Toluk mindennel tobbet tanulhatsz a kutyarol (rola es mint a fajtarol), mint barmelyik koklertol 2 honapos oklevellel a zsebeben.


Amugy meg tenyleg siman, ha a kutya mozgatva van es foglalkozva vele, otthon gyakorlatilag csak alszik/pihen es nem rendez csindrattat.


Sok sikert hozza!

2016. aug. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem bírnál vele. Abból gondolom ezt, hogy valóban elég könyvszagú amiket leírtál, holott a kutya domináns. Egy kutyát egy hét alatt nem lehet megismerni.

A kutya jelenleg Nálad van?

Egy domináns kutya produkálhat más tüneteket ha Te a gazdija leszel - vagy jó esetben a kezeid alatt nem lesz domináns.

Ivartalanítsd.

Én napi 1,5 -2 órát sétáltam két munkahely és suli mellett a kutyámmal és igényelte és még így is viselkedészavaros volt.. amíg vidékre nem települtünk kertes házba.

2016. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

Következő óvintézkedéseket javaslok:

-Kedvenc és drága bútorok sose maradjanak kettesben a kutyával, vagy vehetsz újat adott esetben

-Kukát még a szem elől is eltenni

-Ajtóra, amit kaparhat, kutyavédő üveget is fel lehet tenni, fel kell rá fúrni.


És a kábleket érdemes elpakolni, unalmában ha elrágná, ne csapja már agyon az áram. Ilyesmik. Amit tényleg meg kéne taníts neki, hogy ne vonítson ha nem vagytok otthon mert azt rühellik a szomszédok.

2016. aug. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgyse lesz belőle semmi,unyanis csak 12 éves vagyok tehát a szüleim beleegyezése kell márpedig as anyukám semmiképp sem akar.

3.: könyvszagú alatt sajnos nem értem mire gondolsz, és tudom hogy egy hét alatt nem lehet megismerni egy kutyát,ha tehetném minden nap kijárnék sétáltatni ,de bécsből kanizsára nem nagyon lehetséges. És az hogy szerinted ivartalanítsam nekem is eszembe jutott: "eléggé domináns,de szerintem csak az ivartalanítás hiánya miatt" nos,ezzel erre céloztam.

2016. aug. 8. 19:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és nem nálam volt hanem egy jó nagy csoport kutyával és ideiglenes gazdáikkal kimentünk sétáltatni,nevelni és foglalkozni velük.
2016. aug. 8. 19:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítástól nem lesz kevésbé domináns, különösen egy 9 éves kutya viselkedése már nem fog változni ettől. Ha hajlandó vagy suliba vinni, ha megakadtok, nyugodtan hozd el. Egy 9 éves kutyáért nem sokan tolonganak, lehet, hogy ez az utolsó esélye.
2016. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Könyvszagú alatt arra gondoltam, hogy érződik az írásodból a tapasztalat hiánya.

:)

2016. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen pontosan ez az hogy egy elég morcos tekintetű kutyáról van szó,tehát ha nem lettem volna vele soha as életben meg nem mondtam volna róla hogy bújós és ugrálós. Azt meg pláne nem hogy cuki. Pedig mindenki a cukikákat nézi.És igen,szerintem is ez lenne egy utolsó esélye.

Ja, hát tapasztalt as nem vagyok,a menhelyen próbáltam szerezni. :)

2016. aug. 9. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!