Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a kutyám okkal ugat éjjel?

Baj ha a kutyám okkal ugat éjjel?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves puli kutyám.Idàig nem ugatott éjjel vagy csak nagyon ritkán.Pár napja viszont éjjelente ugat.Nagyon idegesítő viszont úgy veszem észre hogy okkal pld kint motoszkál valamilyen másik állat stb.A környéken a többi kutya is ugat.Mit tehetek?Anyuék nem engedik hogy kimenjek rászólni mert mivan ha van kint tényleg valaki és nekem támad..nem tudom hogy mit csináljak de már nagyon idegeső!

2016. aug. 9. 04:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%

Hiszen azért tart az ember kutyát, hogy okkal ugasson, sőt, ha lehet, szüntesse meg az okot! (Zavarja el az idegen embert/állatot.)

.

A kutya már csak ilyen. Amelyik beszélni nem tud, az ugat...

2016. aug. 9. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Képzeld, nálunk a kémény füstöl, a csapból víz folyik,és a kutya is ugat.

Ugye,milyen szörnyű?

De ha nem bírod ezt, akkor minek vettetek kutyát?

2016. aug. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha majd ok nelkul ugat akkor kezdhetsz aggodni,addig csak orulj neki :))
2016. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Kutyasuli!!!! Ez nem ok,ez kb. Olyan mintha te ordítanál,az utcán közlekedő autók miatt
2016. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Az egy dolog, hogy titeket zavar-e vagy sem. De a szomszédok? Ha a kutya sokat ugat, teljesen jogosan feljelenthetnek csendháborításért, vagy rosszabb esetben -ekkor persze már nem jogosan- lemérgezik őt.

A kutyatartásnál fő szabály, hogy a kutya ne veszélyeztessen másokat és ne zavarjon másokat. Itt is van kutya, aki egész éjjel ugat, rohadt idegesítő és hiába szólunk a gazdának, az is csak azt mondja, hogy erre van, hogy ugasson. Az élete is kb. csak ennyiből áll. Míg én leneveltem a kutyáimat a fölösleges ugatásról. Látnak valamit? 2-3 ugatás, utána abbahagyják.

2016. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

akkor hogyha az utcában az összes kutya ugat, és ezért ugat az övék is (ami amúgy teljesen természetes) akkor mindenkit beperel egy kutyátlan szomszéd csendháborításért?

Amúgy kb. 2 hét, és észre se fogod venni, beolvad majd a háttérzajba.

2016. aug. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5ös olyan ,hogy csendháborítás már rég nincs Magyarországon. Ha valaki kihívja emiatt a rendőröket max neki elmagyarázzák ,hogy nincs ilyen szóval kiröhögnek :D Rendőr rokon mondta ;)
2016. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nem baj ez a dolga de szerintem inkább ne legyen kutyád!!!!!!!!!Menj és masztizz helyette...
2016. aug. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha valamelyik kedves szomszéd lemérgezi a kutyát, azon is csak nevetni fog a rendőrség, hisz nincs semmi kiindulási pontjuk, nem tudnak intézkedni. És sajnos egy kutya élete nem olyan fontos a törvények szerint. Számomra fontosak annyira a kutyáim, hogy a saját biztonságuk érdekében megneveljem őket: ne másszanak át csirke után, ne szökjenek, ne ugassanak rengeteget fölöslegesen. De sajnos tudom, hogy sokaknak ez sokad rangú dolog.
2016. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írta, hogy NEM feleslegesen ugat, hanem azért, mert védi a házat az idegenektől/többi állattól. Mint az összes többi kutya az utcában.
2016. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!