Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszőr ellen van valami...

Kutyaszőr ellen van valami végleges megoldás?

Figyelt kérdés
Két éves labrador-staffi keverék kutyánk van, és eddig családi házba laktuni, de elköltöztünk panelban. A szobatisztaság a legkevesebb. De olyan szintrn hullik a szőre, hogy elviselhetetlen :( folyamat eldugul a kád, mosógépben a ruhák közt is az ő szőre van, hiába porszívozok-söprök-mosok fel egész nap, nem tűnnek el. Kifésültem, hiába. Nagyon szeretem de így élhetetlen az élet. Nem tudok főzni, hogy ne legyen benne kutyaszőr :( reggel pedigree tápot kap, este pedigree konzervnek a harmadát. Vitamin? Vagy micsoda segítene ebben??

2016. aug. 13. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakran és mivel fésülöd?


Érdemes amúgy beszerezni egy Furminátort, mert az ilyen szőrű kutyáknak nagyon jól kiszedi a szőrét. Illetve kétnaponta porszívózás is sokat segít.


És igen, tápot is érdemes lenne váltani, mert a Pedigree egy agyonreklámozott szemét. Pl BRIT Care, BRIT Premium, JOSERA, ezek jó minőségű tápok, internetről lehet őket rendelni nagyobb kiszerelésben és olcsóbban, de ha van a közeletekben állateledeles bolt, biztosan tudnak adni "kóstolót".

2016. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A pedigree nagy szemét. Azonnal cseréld le. Hasonló áron sokkal jobb tápot is adhatsz neki.

Mar ettől mérséklödhet a szörhullás, de alapos, napi fésülés is kell.

2016. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Na ezert nem kell panellakasban kutyat tartani (tobbek kozott). A megoldas, ha ennyire nem birod a kutyaszort, a kutya elajandekozasa.
2016. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy tápváltás mindenképpen jót tenne. Konzervet semmilyet, és minőségi tápot vegyél neki, mert így gyakorlatilag éhezik a kutyád, ez nem neki való étel.


A szőre viszont mindenképpen hullik, ez ellen nem lehet mit tenni. A rövid szőrű kutyák ilyenek.

2016. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elajándékozni? Előbb élnék levegő nélkül......

És inkább élek szőrben mint nélküle :)


Többieknek köszönöm, mindenképp váltok.

Furminátort is mindenképp veszek, eddig normális kutyadésűt használtam a Fresnapfból.

2016. aug. 13. 18:56
 6/8 anonim ***** válasza:

a furminátor jó ötlet, de az idő is sokat segít :) pár év múlva megszokjátok és feladjátok a harcot.

nekem jackem van, az összes ruhám világos, főleg fehér, egyetlen fekete cuccom az ünneplős gatyám. Mikor szőnyeget és ülőgarnitúrát vettünk szintén a világosakat részesítettük előnyben.

ruhakefe küldetésre készen várakozik a cipősszekrényben, ha vendégek jönnének, ne vihessék el a hercegnő dns-ét.


de minden tiszteletem azoké az embereké, akik naponta fésülgetik a kutyájukat és felnyalják a lakást.

2016. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
45%
jézusom akkor éljetek örökké egyedül egy kutyaólban. "megszokja" ja végül is a kinti csöves is hozzászokik a húgyszaghoz meg a mocsokhoz. Csak mondom normális pasi/csaj az ilyet nem nagyon fogja tolerálni. Szóval akkor azt is szokjátok meg az irdatlan mocsok és kutyaszőr mellett, hogy max a kutyátokkal fogtok élni. amellett, hogy kib*szott undorító ha tele van szőrrel a ruhája valakinek még veszélyes is mivel ha letüdőzöd mondjuk a kutyád retkes seggszőrét vagy belekerül az italba/ételbe/tányérodba/poharadba elég komoly galandféreg fertőzést, klamídiát és egyéb egzotikumokat kaphatsz el, esetleg allergiás tüneteket is produkálhatsz. Ezek tények. Szóval akinek megéri a kockázatot, hogy full szőrős a ruhája amit egyébként kimosni se lehet, mivel a mosógépbe belekerül a szőr és már alapból a tiszta holmikat is összegányolja az tartsa csak a saját ágyában a kutyáját.
2018. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
idővel meg lehet szokni, de én naponta kitakarítom a lakást a kis-kedvencem féle szőrkefével
2020. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!