Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért akarja a 2 éves pincsink...

Mért akarja a 2 éves pincsink meghágni az újonnan hozott fél éves kan keverék kutyánkat?

Figyelt kérdés

Iszonyúan fel van hergelődve, nem lehet leszedni a kicsiről, csak nagyon nehezen, de ki vannak tágulva a pupillája, hangosan lihet ezerrel, minden pillanatot keres, hogy megdughassa, hiába pofozzuk meg.

Mit tegyünk?


Ha kiheréltetjük mindkettőt, az tutira segít?



2016. aug. 14. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ivartalaníttassátok, az nem árthat.
2016. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ez nem arrol szol,meg akarja mutatni hogy ki a fonok,nekunk is csinalta,es oktatotol kerdeztuk,o mondta...
2016. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

elozo vagyok,azt mondta az oktato,hogy mindig

ra kell szolni hogy nem szabad,de nekunk sok idobe telt,talan egy év is volt amig a regebbi kutyank leszokott rola...

2016. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: A ti kutyátok ivartalanított?
2016. aug. 14. 16:20
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja, mert ő a főnök a házban, ezzel azt mutatja a másik kutyának is meg nektek is, hogy "nézd, én ezt is megtehetem, mert itt én dirigálok". Meg kell ezért keményen büntetni, mert ez a legnagyobb tiszteletlenség, amit egy kutya tehet a gazdája előtt.


Az ivartalanítás egyébként mindenképp jó dolog.

2016. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ennek kigúvadnak a szemei, ez tényleg rá van izgulva az aktusra, olyan, mintha megszállta volna valami. Hiába kap pofont, nem bírja ki. Még "nővel" nem volt, és hiába rakjuk oda neki a (dugó)maciját, már az sem érdekli, csak a kiskutya. Itt szerintem több van a dologban, mint a dominancia. De az ivartalanítás után már nem lesz ilyen elmebeteg, ugye?
2016. aug. 14. 16:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szokott más kutyákkal találkozni, játszani? Ha nem, akkor ez is okozhatja a túlzott izgalmat, hogy most végre egy másik kutya társaságában van.

Plusz ehhez jön a dominancia.

Ivartalanítás és nevelés szükséges.

2016. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szokott utcán kutyákkal találkozni néha. De elvittük most itthonról anyósékhoz (eddig is főleg ott volt, itt csak ritkán, most akartuk véglegesíteni, hogy itt a kiskutya is).

Sajnos rosszul nevelt, elkényeztetett kutya, én nem így neveltem volna. Most már 2 és fél évesen nehéz eset. Pl nem lehet egyedül hagyni egyetlen percre sem, mert nyüszít, és akkor "jajj, szegény bubuka, stb". Elcseszték, de remélem, még javítható. Az ivartalanítást megcsináljuk.

2016. aug. 14. 19:27
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Most komolyan, szerinted a kutya tényleg olyan hülye, hogy meg akarna dugni egy kant? Gondolkozz már... Náluk ez nem felizgulás meg öröm, hanem párzási ösztön, és az is a szuka meg a kan között zajlik. De a kutyád nyilván nem a fajfenntartás miatt csinálja.


Ha meg ti még teszitek is alá a lovat "dugómacival" meg ilyenekkel, meg gondolom szét van abajgatva a kutya, úgy jóhogy ezt csinálja... Ha a kutya így él, ahogy írod, hogy "jaaj bubuka", azon az ivartalanítás önmagában nem fog segíteni.


A szabályokat, hogy mit szabad a kutyának és mit nem, azokat a gazdi diktálja, ezt meg csak neveléssel lehet elérni. Ezért is nyüszít meg ezért dominál, mert a nagy abajgatások végett azt hiszi, hogy ő a főnök, mert nincs senki, akire fel tudna nézni a kutya, mint vezető, mert mindenki csak nyalja a fenekét.

2016. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért miért kell a kicsit kiherélni, mert az idősebb meg akarja dugni?
2016. aug. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!