Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánkat nem lehet pórázon...

A kutyánkat nem lehet pórázon vinni, mert rohan, még akkor is, ha már fulladozik. Németjuhász és kakukázusi keverék, már 4 éves, lehet vele még valamit kezdeni, hogy ez megváltozzon?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Néhány óra alatt megtanítható erre
2009. júl. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Az enyém már 8 éves, de még mindig rajtam röhög a kerület, ha sétálunk... :) Biztosan le lehetne amúgy szoktatni róla, nekem nem volt elég erőm (szívem) hozzá. Egyszerűen képtelen vagyok szigorú lenni vele... De neked sok kitartást!
2009. júl. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szigorúság a lényeg, hanem a következetesség, és a helyes tanítási módszer
2009. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az a gond, hogy annak a nagy mozgásigényű kutyának a séta közbeni rohanás az egyetlen lehetséges szabad mozgás. Nem?
2009. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát egy kenelben van, van nagy udvarunk, de nem lehet kiengedni, mert az az első, hogy átmászik a kerítésen a szomszédokhoz, és alig tudjuk összeszedni.
2009. júl. 2. 22:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
na. én nem vagyok valami nagy kutyakiképző, elég neveletlenek a kutyáim (beaglek), de sétálni tudunk. nekem ugyanez volt a helyzet. a kutya sétáltatott engem. menj ki valamikor amikor nem sok ember van kint (ha nem akarsz nagyobb hülyének kinézni:D), mondjuk éjfél körül, szerelkezz fel jutalomfalatkákkal. fogd rövid pórázra a kutyát, és ha húz, akkor kezdd el pontosan az ellenkező irányba húzni, majd sétálj vele. ha arra is húz, akkor fordulj meg megint aztán megint, és megint, függetlenül attól, hogy csak pár lépést tettetek meg. ha jól viselkedik akkor dicsérd. hidd el, egy fél óra alatt rá fog jönni, hogy mit kérsz tőle, és pár óra alatt megtanulja, még ha hihetetlennek is tűnik. következő nap próbáld éreztetni, hogy a bal oldalad egy nagyon jó hely, ha abba a képzeletbeli zónába lép akkor dicsérd meg, simogasd, adj neki jutalomfalatot. egy idő után automatikusan ott fog menni, és bátran közlekedhetsz vele majd bárhol. ezutáni lépés lehet elengedni a szabadban. :) nem baj, hogy 4 éves, én 10 évesen engedtem el először az enyémet. ennek a lényege, hogy ha elengeded, folyamatosan hivogasd vissza magadhoz, ha odamegy adj neki jutalomfalatot. ne lobáld a porázt, dicsérd. ilyenkor le fogja gyűrni a kilométerhiányát. ujra mondom, baromira fontos a visszahivás. a legtöbb gazdi elengedi a kutyáját, hivogatja, a kutya nem megy, majd mikor visszamegy VÉGRE akkor szidásban részesül. ebből annyi jön le a kutyának, hogy visszajöttem, leszidtak, akkor minek jöjjek vissza ujra? ezért fontos. de ezt már csak akkor, ha hallgat rád séta terén. :) türelmet, és jó taníttgattást, menni fog, a lényeg, hogy próbáld kutyaszemmel nézni a világot.
2009. júl. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyusommal is ez a baj, télen egy lovasszánkót is utánaköthetnék, azt is röhögve elhúzná.Most járok vele kutyaiskolába,ott is úgy tanítjuk ahogy azt már az előbb részletesen kifejtették :) ja és nekem azt is mondta a kiképző, hogy a nyakörv sem mindegy, szal ha nagyon nagy testű a kutyád akkor vehetsz neki szöges nyakörvet (nem szószerint szöges) és azzal szépen fog sétálni melletted, persze csak ha tanítod is. Sok sikert :)
2009. júl. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kutyádnak sem jó így a séta de ha nem mutatod meg neki mit vársz tőle, nem is fogja tudni.


Erre való a fojtó nyakörv ami nem feltétlen kell hogy lánc legyen, lehet akár textil vagy bőr is, és nem egy kínzóeszköz hanem egy olyan remek találmány aminek segítségével gyakorlatilag percek alatt rávezetheted a kutyádat a helyes viselkedésre.


A fojtó (ha helyesen használod) alapállapotban lóg, és csak akkor fojt ha a kutya húz.


Amikor elkezd húzni egy határozott rántással vissza kell hozni láb mellé, lábhoz parancs kíséretében (vagy igazodj, vagy bármi) és azonnal lazára engedni a pórázat (vele együtt így a nyakörvet is) megdicsérni és jutalmazni a kutyát! Sokat segíthet ha a jutalmat jól láthatóan a kezedben tartod, mert akkor azt fogja figyelni ami ugye háttal nem megy, így nem rohan előre


nem kell akkorát rántani hogy leessen a feje, csak éppen annyit hogy érezze a különbséget a helyes és a helytelen tempó között.


Én még nem láttam olyan kutyát aki ezt ne értette volna meg max. egy nap alatt.


És ez nem szívtelenség hanem tanítás.

2009. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia!Én is a fojtó nyakörvet ajánlom.Az elején én iselleneztem,de mikor a 8 hónapos 50 kg rotim végigráncigált az utcán kénytelen voltam beszerezni.Azóta mindkettőnknek élmény a séta:)
2009. júl. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kutyád a kenelben sem tud szabadon mozogni , mint amennyit igényelne, hogyan várhatod el, hogy onnan kihozva, sétálgasson melletted??

Nem érzed, hogy mozgatni kellene???

2009. júl. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!