Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől vásárolt fajtiszt...

Tenyésztőtől vásárolt fajtiszta kutyust vegyek vagy menhelyről hozzak?

Figyelt kérdés

első kutyát szeretnék, inkább egygazdás kutyát nem családba élek ketten vagyunk anyukámmal kertes házba. anya nem sokat foglalkozna vele, az én kutyám lenne csak nem tudom első kutyának honnan legyen! köszönöm szépen előre is a válaszokat :)


15/L



2016. aug. 15. 10:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Olyan nincs, hogy "bekattanós fajta".

Semelyik kutyával nincs gond, ha megfelelően foglalkoznak vele, és eleget mozgatják. Bekattanni az szokott, amelyiket 2 m láncon tartják, és néha odalöknek neki egy kis kaját, meg ha rossz, jól elverik...)

Szóval ez ne legyen akadály.

(én pitbullt tartok, ő sem "harcikutya". Imád játszani a 3 éves fiammal)

2016. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
72%
Dobit 15 évesen NE! Nem azért, mert bekattanós, ilyen fajta nincs, hanem, mert tapasztalt gazdi kell neki.
2016. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
67%

A dobermann nem bekattanós fajta, viszont valóban nem javasolt 15 éves korban. Munkakutya, határozott és következetes nevelést, kiképzést, tréninget igényel. Emellett csak lakásban tartható télen, kijárással a kertbe.

Nem javaslom.

2016. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

Kedves szakertok,lenne egy kerdesem nekem is:

Honnan veszitek,hogy bizonyos egyedek a dobermannbol idosebb korukra nem kattannak be?

Es miert nem valo kezdonek? Ugyanugy "mukodik" mint a tobbi kutya(nem egy szolgalelku nemetjuhasz de konnyebben kezelheto mint egy hisztis kulcstarto meretu szobakutya)

Bizonyara tobb dobermannotok is volt akik alitjatok,hogy nem bekattanos fajta....

2016. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem több dobermannom is volt, igen. Emellett rengeteget ismerek, ismertem.

Nincs olyan, hogy bekattanós fajta. Olyan van, hogy hozzá nem értés, nem megfelelő tartás miatt "kattan be" egy kutya, ez pedig nem fajtától függ.

15 éves gyereknek nem csak dobermann nem való, hanem egy hozzá hasonló habitusú kutya sem, ha csak ő fog vele foglalkozni. Persze lehetnek kivételek, ahol a gyerek elég karakán és ösztönből érti a kutyát, de ez a ritkább.

2016. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
Rudynak volt egy nagyon könnyen kezelhető dobermanja, csak sajnos bekattanós volt. :D Csak én fedezek fel itt némi ellentmondást?
2016. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolso,annyira sotet vagy,inkabb hallgatnal...

Igenis a dobi konnyen kezelheto,nem egy makacs,ontorvenyu kutya mint pl a KAJ vagy Kangal viszont igenis bekattan nagyon sok peldany ugy nyolc eves kora utan,nem egy dobermannt tudok akivel semmi problema nem volt es 8-10 evesen el kellett altatni mert csak ugy ok nelkul nekiment a sajat gazdajanak is es megharapta. Es ez genetikailag lett elb*szva mikor kitenyesztettek...utana kell nezni aki nincs tisztaba vele es nem okoskodni.

2016. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
Ez jóóó! Nagyon jó kutyák voltak, csak kinyírtak pár embert. A nap vicce. :D
2016. aug. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!