Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudok kutyát vonaton...

Hogy tudok kutyát vonaton utaztatni? Az út 3-4 órás lesz.

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy csinálok egy dobozkát, abba belerakom, és eldugom a táskámban, mert kutyákat nem engednek fel, de akkor hogy tud pisilni? Tanácstalan vagyok. :(
2008. szept. 30. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Felengednek kutyákat is.Apám Magyarország másik végében dolgozik tőlünk ahol talált egyszer egy kiskutyát.Beletette egy táskába de ugy hogy a feje kint volt és fél napot utazott a kutyával a vonaton mire hazahozta.

Ha kiskutyáról van szó akkor keress elő egy olyan táskát ami alkalmas kutyaszállításra.A táska aljára tehetsz valami fölösleges rongyot hogy ne koszolja össze.A feje mindenféleképpen legyen kint hogy azért kapjon levegőt.És mielőtt elindultok pisiltesd ki előtte.Ha nemfog összepiszkítani a vonaton akkor nemhiszem hogy szólni fognak érte hogy kutyával vagy.

2008. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
én is utaztam a kutyámmal vonaton, de vettem neki jegyet, mert elvileg kell. Mi is 4 órát utaztunk, nem pisilt oda, de gondoltam rá hogy ahol hosszabb ideig áll a vonat ott leszállnék gyorsan megpisiltetni. Meg kéne tudnod, hol áll sokat a vonatod (csatlakozás,ilyesmi) Egyébként az enyém viszonylag kis testű, így egy nagy kabátra mellém ültettem az ülésre, és nem szólt érte senki, de hát nem is ért hozzá így az üléshez.
2008. szept. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én többször utaztam a kis beagle-mmel. Először a kutyának is kell jegy! IC-re nem lehet felvinni. Azt nem irtad, hogy mekkora, kistestű kutyának lehet venni különböző szállítódobozokat, amibe akár pisilni is tud. Bár nem hiszem, hogy rájönne utazás közben. Az enyémről tudtam pl. hogy az autót nem bírja, mindig hányt, féltem is ettől!Ezért utazás előtt 3-4 órával már nem adtam neki semmit, és adtam neki egy gyógyszert hányás ellen (állatorvos feltudja írni). Nem volt vele gond. Mivel az enyém már nagyobbacska volt, simán pórázon vittem, lépcsőnél felemeltem. Vittem magammal egy takarót, leterítettem és ő ült a helyemen, bár a jegy miatt, ő neki is van helye, így nem szólhatott volna senki, ha épp mellettem foglal helyet a kutyám! Mert ilyen is volt, hogy én is ültem, ő meg feküdt. Vizet mindenféleképp vigyél magaddal, mert bár én nyáron utaztom, volt, hogy télen is nagyon befütöttek, és ha kinti a kutya nem biztos, hogy bírni fogja a nagy meleget. De azzal is csak óvatosan, ha hányásra hajlamos, csak egy kicsit kell neki adni!
2008. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!