Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így hogyan neveljem a kutyát?

Így hogyan neveljem a kutyát?

Figyelt kérdés

A párommal már együtt élünk egy ideje és közösen befogadtunk magunkhoz egy felnőtt kutyust. Párom inkább szeretgeti meg játszik vele, én meg sétáltatom, etetem, fésülöm, tanítom, stb. A baj viszont az, hogy kb már mindenki beleszól abba, hogyan neveljem a kutyát (úgy hogy mielőtt idejött, évekig készültem, tanultam a kutyákról és a nevelésükről), például amikor tanítom a kutyát (nagyon kis beles amúgy) és készítem neki a jutalomfalatokat, a párom odaszól, hogy jaj minek annyi, ne etessem már túl a kutyát, mert megd*glik, de hát nem szándékoztam odaadni mindet, de azért inkább több legyen, mint kevesebb. Vagy amikor gyakorlom a behívást, hívom a kutyát, erre a párom a másik szobából "poénból" szintén elkezdi hívni, a kutya meg nem érti mi van... Vagy ha rászólok, hogy "NEM!", akkor a párom megint "poénból" elkezdi hajtani, hogy "DE!"... Mert nekik anno falun volt két kutyájuk, láncon, és 14 évig éltek, és akkor hú ő már szakértő... Meg idejön a szobába, itt van az asztalon a klikker és akkor ő "poénból" elkezdi nyomkodni a semmiért, a kutya meg néz, hogy most mi van...

Miért csinálja ezt?? És én mit tudok tenni ez ellen?


2016. aug. 17. 20:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem igazán kutyanevelési probléma, inkább a párkapcsolatok témába kéne tenni.

Kommunikáció a megoldás. Leülsz vele és határozottan elmondod, hogy mit szeretnél tőle és miért.

2016. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!