Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam, neveljem...

TNagyI kérdése:

Hogyan szoktassam, neveljem tenyésztőtől vásárolt shibámat, aki úgy tűnik nagyon bizalmatlan velünk? A kiskutya tágas udvarban kapott helyet, nem slakásban tartott kutyát szeretnénk. Kutyás üdv: TNagyi

Figyelt kérdés

2014. febr. 15. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Hát ha esélyt sem adtok neki, hogy együtt legyen veletek, akkor mégis mit vártok? A kiskutyáknak legalább 6 hónapos koráig a gazdi mellett a helye, főleg most hogy még sokszor fagy, legalább tavaszig bent kéne, hogy legyen veletek. Nem lesz ettől rosszabb kerti kutya, de még kölyök, még nincs is olyan bundája, mint egy felnőttnek.


Mellesleg a tenyésztő nem mondott erre semmit? Vagy nem is tenyésztőtől van, hanem apródról pár tizesért?

2014. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Képzelem, mennyire komoly tenyésztő lehet, ha odaadta csak kertbe ilyen szocializáltsággal.

Vidd be a házba és keressetek egy rendes kutyasulit.

2014. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Minek veszel úgy kutyát, hogy után sem nézel, hogyan kell tartani?


A shiba egy nagyon magának való kutya, és ha az ember nem tartja maga mellett, ha legalább a legérzékenyebb kötődési időszakot nem tölti el a gazdájával, akkor mindig is ilyen marad.


A shibával nagyon nehéz kötődést kialakítani, nem talpnyaló, nem rajongásig imádó típus. És rohadtul nem kertbe való. Nagyon nehezen viseli z elkülönítést.


Sejtem kitől hozhattad. Illés Krisztina a hölgy neve? Ismerek valakit akinek tőle van kutyája és tengersok hajmeresztő tanácsot adott. Vagy Gyuláról, ahol a neves tenyésztő hölgy ketrecekben tartja a kutyáit? Magyarországon van olyan tenyésztő, aki küllemre és egészségre renden lévő shibákat hoz le, de aki ért is a kutyákhoz olyan nincsen.

2014. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: TNagyI

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 16:48

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Hogyan szoktassam, neveljem tenyésztőtől vásárolt shibámat, aki úgy tűnik nagyon bizalmatlan velünk? A kiskutya tágas udvarban kapott helyet, nem slakásban tartott kutyát szeretnénk. Kutyás üdv: TNagyi

"Hát ha esélyt sem adtok neki, hogy együtt legyen veletek, akkor mégis mit vártok? A kiskutyáknak legalább 6 hónapos koráig a gazdi mellett a helye,.."

Az üzenet szövege: Nem gondolom, hogy csak ugy lehet gondosan, szeretettel tartani-nevelni egy kutyát, ha az a nap 24 órájában velem van. Attól, hogy az udvarban él sztem tökéletesen érezheti magát. Arröl nem is beszélve, hogy igazi ösei sem szobakutyák voltak.Te láttál már shibát?, megtapíntottad a bundáját? Egy 12 hetes kölyök, aki korábban sem fűtött szobában élt tökéletesen viseli a szigetelt kutyaház nyujtotta biztonságot, hőmérsékletet. Pár napos tapasztalatom alapján mondhatom, nincs is ezzel semmi gond. Tökéletesen birtokolja, élvezi a tágas kutyaházát és az udvart.

Sajnálom, hogy ilyen ingerült, negatív választ küldtél.

Személy szerint a tenyésztővel semmi bajom nincsen, korrekt volt Ő is teszi a dolgát (kutyatenyésztés,nem nevelés, idomítás stb.). Nem mintha Rád tartozna, de nem az apródon fillérekért vettem a kutyámat, de ez teljesen mellékes.

Kutyás üdvözlettel: Tnagyi



Nem tudom mi volt ingerült a válaszomban, szerintem semmi :) Szerintem te jöttél ide, hogy "probléma" van a kutyával, nem értem hogy miért állsz neki megmagyarázni mindezt? Úgy őszintén, milyen választ vártál? Tartsd akkor kint a kutyaházban, egy 8 hetes kölyöknek biztos az a """legjobb""", ha télen a mínusz fokokban egymagában ott van. Csak akkor ne csodálkozz rá, ha bizalmatlan lesz.

A többiek leírták a további véleményem.

2014. febr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*bocsi, 12 hetes. Meg tegyük még hozzá, a tenyésztőnél sem tök egyedül volt kint, hanem jó esetben a többi kutyával.
2014. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!