Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kidobták a kutyust a...

SOS! Kidobták a kutyust a házunk előtt. Van esélye?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két nappal ezelőtt éjjel, kidobtak egy kutyát a házunk előtt, és azóta is nálunk van, nem tágít, a kerítés egy részén bebújik a kertünkbe! A szívem szakad meg érte! És szegény az egyik szemére tuti nem lát, szerintem megsérülhetett. De nagyon szép! Snaucer keverék lehet, kb 25 kg, nagyon jámbor!

A legnagyobb baj az, hogy nem tudjuk befogadni, mert 2 hét, és innen lakásba költözünk!

A mi kutyusunkat is el kellett ajándékoznunk, most váltunk meg tőle! Nagyon fáj a szívünk, és erre itt van ez a jámbor jószág!

Ha elviszik a gyepmesterek, neki tuti nem lesz esélye, mert a szeme miatt nem hiszem, hogy őt fogadnák örökbe!

Sok kutyát leoltanak, akik nem találnak gazdit, és ezt nem bírom elviselni!


Segítsetek légyszives, a menhelyek nem fogadják be a környékünkön, mert azt mondják, hogy telt ház van kan kutyákból!

Ha gyepmester viszi, akkor megölik!

És el kell vitetni, mert jön az új lakó!

Teljesen ki vagyok!

Nagyon sajnálom!!


2010. ápr. 19. 20:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Merre laksz? Szólni kell a legközelebbi állatvédő szervezetnek
2010. ápr. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

www.noeallatotthon.hu itt biztos hogy nem hajtanak el

nem tudsz beszélni az új lakóval esetleg?

2010. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%

a szervezetek sz@arnak rá, az illatos úton 2 hét múlva elaltatják, a menhelyeken elküldenek a p*csába hogy minek szeded össze ha nem tudod elhelyezni...velem ugyanez történt alig 2 hete...találtam egy staffordshire terriert, 3 egész napig mászkáltam állatorvosról állatorvosra hátha tudnak róla valamit, kié volt stb... 4 kutyánk van, nem tudtuk megtartani, de elkezdtem a gazdikereső akciót, miután senki sem kereste 1 hétig, pedig teleplakátoltam az egész környéket... felraktam netre, hogy gazdit keres, és mit ad isten felhívott egy pár, hogy pont ilyen kutyát akarnak, ha lehet még ma megnéznék...jöttek is péntek este fél9kor, és el is vitték, azóta is tartjuk a kapcsolatot velük, imádják, és élete végéig gondját fogják viselni :)

viszont egy bizonyos (nem nevezném meg) fórumon amint írtam, hogy gazdira lelt, a noé állatvégősök meg mittomén kik azonnal elkezdtek rinyálni, hogy ezt mégis hogy képzelem, más kutyáját 1 hét után örökbe adom, milyen ember vagyok...szóval ennyit erről...jót nem tudsz tenni, reménykedj és próbálj neki gazdit találni, megjegyzem erre nagyon kicsi esélyed van, de sok sikert

2010. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia....:( Figyelj csak,ne pánikoljunk be,hanem próbálok segíteni.Légyszíves készíts egy fotót a kiskutyusról és rakd fel,ide töltsd fel és én is fel fogom tenni,és MINDENT MEGTESZÜNK,hogy jó legyen ennek a kis jószágnak :)-ROHADJANAK MEG AZOK,AKIK EZT TETTÉK VELE...EMBEREK.......EGYRE JOBBAN GYÜLÖLLEK BENNETEKET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
utolsó utolsó mondatával valahogy egyetértek...3. voltam
2010. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Fejérmegyében lakom, egy kis faluban, az új lakó nem akar kutyát, ezért kellett a saját kutyánkat is elajándékozni!

Erre itt van még ez a szerencsétlen is!

A noé-t megpróbálom, hátha....

De egy félvak kutyát nem hiszem, hogy örökbe fogadnának netről, nem úgy, mint egy staffit. :((


Akinek még van ötlete, az írjon legyenszives!

Csináltam képet is telóval, csak nem valami jó!

2010. ápr. 19. 20:26
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
A kocsi rendszámát felírtad?
2010. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hirdesd meg a kutyust, én is voltam ilyen helyzetbe, egy hét alatt jelentkeztek is érte...sajnos én nemtudtm a kertbe se beengedni, így mire kijöttek érte a kutya eltűnt:S
2010. ápr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Éjjel volt, csak a zajt halottam :( ahogy becsapták a kocsiajtót....
2010. ápr. 19. 20:32
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó ez azért nem ilyen egyszerű. Valóban az állatmenhelyek dugig vannak, nem igazán tudnak kutyát befogadni, bár azért igyekeznek, leginkább az SOS kutyákat fogadják be (sérült, életveszélyben lévő ebek), de hirdetésben is szoktak segíteni.

Ráadásul ez is egy sérült kutya lehet hogy így jobban meghatja az állatvédőket. Írd meg merre laksz, vannak jobb és rosszabb szervezetek, a noé-t én azért nem szidnám, ő az egyik leghatékonyabb szervezet Magyarországon. És igen egy staffit odaadni 1 hét után bárkinek elég necces, mert lehet hogy kutyaviadalra viszik, vagy szaporítani, és lehet hogy egy gazdi siratja, persze azt is megértem hogy nem tudtad tartani, ezen sokáig lehetni vitázni...

Mostanában sokan szidják az állatszervezeteket, csak az felejtik el hogy ők is emberek, adományokból és saját szebből kell állni a mentéseket, ami egyetlen egy sérült kutya esetében meghaladhatja a 200.000ft. Kevesen vannak, nincs elég helyük, miközben a kutyák csak úgy potyognak az égből. Ők is hibázhatnak, nem mindig tudják mi a helyes, vannak érzelmeik, lehetnek rossz napjaik, és naponta 10-20 talált kutya hívást kapnak, még is hova tegyenek ennyi kutyát? Minden szeretnének segíteni de nincs se pénz se hely, így muszáj rendszerezniük, várólásitázniuk és természetes hogy a életveszélyben levő kutyák elsőbbséget élveznek...

2010. ápr. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!