Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges hozzászoktatni egy...

Lehetséges hozzászoktatni egy másik kutyát?

Figyelt kérdés
Több mint egy éves labi-vizsla keverék kan kutyusunk van. Pár hónapja hoztuk a menhelyről. A barátnőmnél kiskutyák születtek és elég sokan vannak gondoltam hogy hozok egy kisfiút hozzá de félek hogy bántaná. Nem tudom hogy jönne ki más kutyákkal séta közben csak figyel rájuk és hegyezett füllel mereven menne oda. Lehet nem barátságos a többi kutyával. De szeretnék hozni egyet mert félek hogy nem tartsák meg őket ha senki nem visz belőle, és amúgy is hiperaktív a kutyusunk legalább nem lenne egyedül. Össze lehet szoktatni őket vagy esélytelen? Hogy jöjjek rá hogy bántaná e?

2016. aug. 18. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Labrador meg vizsla alapvetően barátságos fajta.

Amúgy ha volt szocializálva meg rendesen lett nevelve, akkor meg főleg.

Szerintem nyugodtan vigyél mellé egy kölyköt, majd eldöntik maguk a rangsort. A lényeg, hogy egyformán foglalkozz mindkettővel, ne tegyél különbséget.

Amúgy bírni fogsz két kutyával? A másik milyen fajta? Mert a labi-vizsla mix se lehet kicsi ..

Tudod vállani a tartási költségeket?

Mindketten megfelelő foglalkozásban fognak részesülni?


Ha ezek megvannak jöhet a kicsi.

2016. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, akkor inkább ne vigyél haza új kutyát. Új kiskutyát csak akkor szokott hazavinni az ember, ha a régi már "tökéletes", tehát jól nevelt, hallgat rád és ISMERED hogy mire hogyan reagál. Ha a mostani kutyádban sem vagy biztos, akkor előbb őt kell megnevelni, mert 2 neveletlen kutya az őrületbe fog kergetni, és együtt fognak rongálni, egymást húzzák bele a rosszba.


Elmesélek egy sztorit: anyósomnak is van egy másfél éves labi-mix kutyusa, de hát neveletlen, kb az van amit a kutya akar, állandóan abajgatva van, emiatt anyósomat nem is tiszteli, nem fogad szót neki. Na, egyik nap a szomszédba születtek is kiskutyák, ugyan ez volt a sztori mint veled és hazavitt egy kölyköt. Naná, hogy ment a cirkusz, hisz a másik kutya volt a "főnök", mi az hogy a kis taknyot odaviszik az ő helyére. Komolyan nem bántotta, de morgott rá folyton, meg lökdöste, amikor anyósom simogatta a kölyköt, mert persze magának akarta a simogatásokat. Aztán amikor nagyobb lett és kamaszodni kezdett, akkor kezdődtek el a nagy verekedések, mert mint írtam, anyósomnak semmi tekintélye nem volt egyik kutyánál sem, ezért állandóan ők próbálták eldönteni, hogy ki a "főnök", csak hát egyik sem hagyta magát... Neked is azt tanácsolom, hogy előbb rendezd a viszonyod a mostani kutyáddal, hogy még fel se merüljön benned a kérdés, hogy bántsa-e a kicsit... És majd ha már rendben van, esetleg akkor vállalj be egy új kutyát, de ne a "kutyádnak" vedd, hanem magadnak, mert semmilyen kutya nem helyettesíti a gazdival töltött időt.

2016. aug. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm megfogadom a tanácsot
2016. aug. 18. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szocializáltad más kutyákkal, nem megfelelően nevelt, nem lehet elsőre letiltani mindenről, először menjetek el kutyasuliba annyi foglalkozásra, amennyi legalább egy minimális szocializációt ad. Csak ezek után vigyél haza második kutyát.


A barátnődnek pedig gratulálok a szaporításhoz és a nagyon felelős kutyatartáshoz...

2016. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oké megpróbálom. És igen én is haragudtam rá e miatt de ha már megcsinálta akkor segíteni akartam. Meglátjuk tudok e.
2016. aug. 19. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!