Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem zavarodik össze a kutya?

Nem zavarodik össze a kutya?

Figyelt kérdés
Én foglalkozok a kutyával és németül tanítom, németül tud mindent, viszont a családban senki nem képes ezt felfogni és mindenki magyarul beszél hozzá...pl én mondom hogy "nein" e szüleim meg hogy "nem" nem zavarja ez össze a kutyát? Mert úgy veszem észre hogy nem hogy mindkettőre hallgat inkább egyikre sem...vagyis azért a németre jobban hallgat.
2016. aug. 18. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésedre de nálunk a kézjelekre figyel a kutyus. Ha mondod neki, hogy ül akkor nem ül le csak ha mutatod a megfelelő kézjelet amivel tanítva lett. Ha valami rosszat csinál akkor meg a hangunkon hallja, hogy mérgesek vagyunk és tudja, hogy rossz volt.
2016. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kutyák ezt kicsit másképp dolgozzák fel, ők nem konkrétan a szóra figyelnek, hanem a hangra. A "nein" meg a "nem" még nagyjából hasonló is, meg ha társul mellé a mérges hangsúly, akkor abból levágja a kutya, hogy rosszat csinált.

De mondjuk az "ül" meg a "sitzen" (bocsi ha rosszul írtam, szótárból néztem ki), azok tök más hangzásúak, abból nem fogja érteni a kutya, hogy mi van. Maximum ahogy az #1 írta, hogy a kézjelet figyeli, de nem mindenki használ kézjelet.


Hát a szülőkkel nem lehet mit kezdeni, ez a legrosszabb, hogy csak a szádat téped... Gyakorold a kutyával a németes parancsokat, aztán vagy átveszik a szüleid vagy beletörődnek, hogy a kutya nem fog rájuk hallgatni.

2016. aug. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerek egy border collie-t, aki három nyelven ért: magyarul, németül és angolul.

Tehát, lehet kétnyelvű a kutyád. :)

2016. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# nagyon sok parancsot meg tud tanulni egy kutya de az hogy ma még "ül" holnap meg már "sitz" kicsit összezavarja szerintem :(
2016. aug. 19. 08:32
 5/7 anonim ***** válasza:

A kutya nem foglalkozik azzal, hogy milyen nyelven beszélnek hozzá. Ő (számára tök értelmetlen) szavakhoz, vagy inkább hangsorokhoz kapcsol viselkedéseket. Nyilván kicsit mást fog neki jelenteni a "nein", mint a "nem", pusztán azért, mert más elvárásokat támasztanak vele szemben azok, akik a "nem"et használják. Ez megfigyelhető 100% magyar kutyáknál is, hogy pl. a sima "nem"-ra tojik a kutya, de a "fuj" működik, pusztán azért, mert a gusztustalan dolgokban turkálást a gazda erélyesebben tiltja.

Persze nyilván szerencsésebb egy fix vezényszót használni tanításkor, de a kutya intelligens lény, ennyitől még simán lehetne tökéletesen engedelmes. Szóval ha egyikre sem hallgat, az nem a kétnyelvűség hibája, pusztán csak nem lett tisztázva, hogy mi az elvárás adott vezényszóra :) Vagy az nem lett tisztázva, hogy az tényleg elvárás, nem csak kérés.

2016. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És hogyan érhetném el hogy be kérésbek vegye a parancsokat? Pl mondom hogy "sitz" akkor nem mindig ül le. Szerintem tudja hogy mit jelent habár az hogy jutalomért sem csinálja néha kicsit elbizonytalanít. Viszont azt vettem észre hogy a kézjelekre jól reagál, ezért arra gondoltam hogy a szó mellé kézjelet is társítok.
2016. aug. 19. 10:06
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg kell vele csináltatni, első rászólás után. Nem durván, csak hogy érzékelje, hogy nem úszhatja meg. Ültetésnél pl. pórázt/nyakörvet kicsit húzod hátra-fel 45 fokos szögben, a fenekét pedig megtámasztod, hogy ne tudjon hátrálni, csak leülni. Ha magától csinálja, mehet a nagy dicséret jutifalattal, ha segítséggel, akkor kisebb dicséret juti nélkül, így lesz motivációja elsőre is csinálni.


A kulcsszó itt is a következetesség: ha mindig meg kell csinálnia, amit kérsz tőle, akkor megtanulja, hogy mindig meg kell csinálni. Nem bonyolult, ha végiggondolod :) Ha viszont néha ráhagyod, akkor nem arra tanítod, hogy mindig meg kell csinálni, tehát nem is várhatod el tőle. Ugyanez érvényes arra is, ha mindig csak a hatodik vezényszó után jutsz el odáig, hogy megcsináltasd vele: akkor azt tanulja meg, hogy az első ötöt figyelmen kívül lehet hagyni. Nem érdemes ebbe belemenni: egyszer szólsz, és csinálja meg, pont.


Értelemszerűen ez nem vonatkozik a buliból tanított dolgokra, amiket úgysem fogsz kérni tőle fontos helyzetben, mittudomén, hogy pörögjön egy helyben, adjon pacsit, ilyesmik, de a fontos dolgokra igen. Ilyen pl. a behívás és a tiltás, meg mondjuk hogy a nevére nézzen fel - erre a három dologra érdemes nagyobb figyelmet fordítani, a többi nélkül igazából lehet élni. Bár tisztább a kutyának az, ha mindent meg kell csinálni, amit határozottan kérsz tőle, szóval azért a fontosabb feladatoknál is érdemes így eljárni.

2016. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!