Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akita, tosa inu vagy Catahula?

Akita, tosa inu vagy Catahula?

Figyelt kérdés

Nos 3. kutyám lenne . De nem tudok dönteni. Leirtam pár előnyt és hatrányt .


Tosa :


-sokat eszik

-kennel hazánkban nem nagyon van

-nyáladzik

- azonos nemű kutyákkal domináns

+szuper házőrző

+keveset ugat

+szereti a gyerekeket


Akita


-domináns

-makacs

-kisseb állatokat prédának nézheti

-idegeneket nehezen turi

+imadja a gazdit(családcentrikus)

+ házőrző

+bátor , erős

+intelligens

+csendes


Catahula


-nem a legjobb hazorzo

-Drága (tudom h minden kutya az de ő nagyon)

-nem tudok tapasztalatokat kérni mert ritka

+gyerekbarát

+ gyönyörű és okos

+ játékos

+ jó munkakutya pl sportra vagy futáshoz

+ nagyon tetszik :)

+ csak 1 kennel van


Előre leszögezem hogy pár év mulva (1-2) lesz csak annyi pénz rá hogy mindent tudjak fizetni (orvos stb)


Esetleg még a magyar agár és a skót szarvasagár erdekelhet.


A segítséget élőre is köszönöm



2016. aug. 18. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak az akitarol tudok nyilatkozni.

- nem feltetlen, a fiatalon elkezdett kemény szocializálás rengeteget számít. Ha egy átlagos kutyának kell talakozni 50 kulonbozo (eletkor,fajta,habitus,nem) kutyával fiatal koraban, akkor az akitanak 100 kell. A domians viselkedés bar jellemző a fajtara, azért nagy %ban nincs gond optimális körülmények között.

- eros a vadász ösztöne, de tanítható es tiltható. Inkább játszana velük de ez a másik karara megy (mint macska az etellel, csak o nem eszi meg jo esetben)

- tőled fugg, hogy all az idegenekhez. Szocializálni emberekkel is kell. De az teny nem mindenkivel baratkozos Labi, egyszeruen nem erdeklik az emberek, vagys nem mindenki, par kedves szo sot kaja sem mindig elég.

- az akita nem fog azért tisztelni mert te adod az etelt, sokszr fogod azt érezni inkább mint lakótársakkent éltek együtt, mert rohadtul nem te vagy szamara az atyauristen. Nem makacs hanem független. Nagyon macskajellem annak mindenelonyevel hátrányával.

- okos, de ezt nem arra fogja használni, hogy a trükkjeidet csinálja, hanem outsmartolni fog vagy legalábbis megpróbálkozom.


Akitat csak akkor javaslok neked, ha meg sem fordult a fejedbe, hogy majd olyabalas es szeretet teljes lesz mint egy Labi. Kemény kutya nagyon kancso jellemmel en egy fajtat ismerek nala ami ennel szemetebb a rokonfajtajat a shibat. Házőrzőnek meg riasztót javaslok.


Nézd meg esetleg a hokkaidot, abban több a szeretet.😃


Persze ezek általánosságokban igazak a fajtara(meg akikkel en találkoztam), vedd figyelembe simán lehet eltérés almon belül is. Bocsi a helyesírási hibákért telefonról írtam.

2016. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lovas17 válasza:
39%

Nekem tosám volt és nem volt domináns azonos nemű kutyusokkal, nagyon emberközpontú, szófogadó, ragaszkodó volt és hihetetlenül értelmes! Pl 6 hetesen volt szobatiszta, "trükköket" 1-2 hét alatt megtanult, az állatorvoshoz menet kaparta az ajtót h bemehessen, mert úgy szerette azt is.

És a fájdalomküszöbük is nagyon magas, és nagyon erősek, engem (kb 50kg vagyok)télen szánkón húzott és nem lassan, jártam vele futni is.

Nem tudom milyen színűt szeretnél de pl tosánál nagyon szép a fekete-barna-fehér kombináció, mondjuk ez ritkább. Én ajánlani tudom a fajtát de persze a te döntésed! :)

És kívánok sok boldogságot majd az új kutyushoz!:)

2016. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is tosás vagyok. Nekem egy 88 kg-os kanom van. Valóban sokat eszik de ekkora méretnél ez elvárható. Massztiff tehát nyáladzik mondjuk én ezt nagyon szeretem de az én kutyám nem annyira erősen nyáladzik. A dominancia függ a neveléstől és a temperamentumtól. Az enyém a dominánsabb típus de erről leszoktattam. De minden alomban vannak olyanok akik kevésbé dominànsak főleg ha ivartalanítod.

Valóban keveset ugat de ha ugat akkor azt meg kell nézni. Futni nagyon jó velük.

2016. aug. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 okrwdw ***** válasza:

Tosa:

Ahhoz képest, hogy masztiff nem nyáladzik sokat.

Hazánkban tényleg nincs említésre méltó tenyészet, de a környező országban KIMAGASLÓ Tosa állományok vannak. Románia, Lengyelország, Csehország tele-tele remek Tosa kennelekkel, csak győzz választani. Az ára is megvan természetesen, az én kölyköm 1000 euró volt (és ennél csak feljebb van).

2016. aug. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!