Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát válasszuk,...

Melyik kutyát válasszuk, családi kutyának?

Figyelt kérdés

Én,és a szüleim is szeretnénk egy nagyobb testű,mackós kutyust,nem házőrzőt,hanem igazi házi kedvencet :)). Mi vagy a berni pásztorra, a leonbergire, a bernáthegyire vagy az újfundlandira gondoltunk.

Azokat a szempontokat vettük figyelembe,hogy van egy három éves testvérem, én lennék a kutyával a legtöbbet,és még én sem vagyok nagy.

Most 14 éves vagyok,de jövőre vehetjük magunkhoz valamelyik kutyát,ugyanis most egyik kennelben sem találtunk,valamint szeretnénk,ha testvérem nőne még egy évet.


A kutyának tudnék akár napi 2-3 óra testmozgást biztosítani ha igényli. Kinti-benti kutyus lenne ,aki a család életében is részt vesz. Ha én nem is,a család többi tagja napi sok-sok órát tudna vele foglalkozni. Van egy kistestű puli keverék kutyánk,aki mellé szeretnénk egy nagy,kedves,megbízható,családbarát macit :)


A konkrét kérdésem az lenne,hogy a három kutya fajta közül,melyik nekünk a legmegfelelőbb? / berni pásztor, bernáthegyi,leonbergi,újfundlandi/



2016. aug. 19. 15:51
 1/9 A kérdező kommentje:
*NÉGY(!) kutya fajta közül.
2016. aug. 19. 15:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül igazából mindegyik nagyon jó választás. Én személy szerint a leonbergit választanám, gyönyörű kutyák.
2016. aug. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az újfundlandit pártolom ,de mindegyik jó családi kutya ha megfelelnek a körülmények számukra.
2016. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg mind a négy megfelelő lenne nektek, úgyhogy bármelyiket választhatjátok. Nekem bernim volt. Sajnos azt írják mindenhol, hogy elég beteges és rövidebb életű kutyák, ami nagyjából igaz is. A miénknek is volt valami bőrallergiája, meg a szeme is be szokott gyulladni... Akármelyiket is választjátok, arra figyeljetek, hogy megbízható helyről legyen.
2016. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Baromság!


A mi bernink 15(!!!) évet élt. A legjobb kutyus volt. :'(

2016. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a tiétek 15 évig élt, az átlag nem. Emberek között is vannak 110 évesek a többség pedig meghal 70 evesen
2016. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen,ezt mi is olvastuk,hogy a Berni beteges.:(meg azt is,hogy az újfundlandi nem igazán élvezi a ki környezetünk helyzetét.

Persze ez nem kizáró ok,minden képpen megbízható kennelből vennénk bármilyen kutyust.

2016. aug. 21. 13:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a VÁRHATÓ(kiem.) élettartalmát nézzük én a bernáhegyit vagy az újfunlandit választanám főleg a testvéred miatt. Akkor szinte biztos, hogy minimum 12 éves koráig élni fog a kutyátok és több emléke lesz vele. Meg egyébként is jobb ha a kutya több ideig van velünk, ha van kisgyerek a családban ha nincs.:)
2016. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Csak oly' nehéz a választás, mert szinte mind a 4 egyformán megfelelő,a vérmérséklete alapján,de mind a négyen olyan gyönyörűek. Döntésképtelenség:))
2016. aug. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!