Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 12 hetes yorkim, a...

Van egy 12 hetes yorkim, a szobatisztaság nehézkesen megy, milyen juti falit ajánlotok arra az esetre ha amikor ügyes?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 20:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
70%
Egy cuki diszni csülit.
2016. aug. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Semmilyet. Dicsérd meg, és kész (de azt rendesen, lelkesen, hogy a kutya is örüljön neki). A kint pisilés-kakilás nem egy feladat, amire kajával kéne tanítani :)

Egyébként 12 hetesen nyilván nehézkes, ne várj csodát pár hét alatt. Még minimum egy hónap (de inkább kettő-három), mire rendesen szobatiszta lesz.

2016. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
15%
Én úgy szoktattam rá a kutyusomat a szobatisztaságra hogy amikor guggolt le pisileshez akkor gyorsan rátettem a pelenkájára. Lehet kapni szerintem kisállat kereskedésben ilyen pelenkát egy kis szőnyeg szerű valami.
2016. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

B+, te kutyád, te ismered, te tudod, hogy mit szeret. És mivel 12 hetesen még hatalmas dolog megfelelő helyre piszkítani, azt a jutalomfalatot kell adni, amiért megbolondul. Később, ha már nagyon ügyes, akkor el tudjátok hagyni: előbb kevésbé kedvenc jutalomfalatokat keversz nagyon kedvencek közé, majd közbeiktatod a csak dicséretet, végül az arányokat eltolod a csak dicséret felé.


(Az enyém most a házi sütésű rizses-májas-répás falatért bolondul, de nem garancia, hogy a te kutyád is szeretni fogja.)

2016. aug. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell jutalomfalat, a kutya ahogy nő, maga is törekedni fog a szobatisztaságra.

Le kell vinni kb. 2 óránként kora reggeltől késő estig. Ha lent pisil-kakil, örülni, megdicsérni.

Bent takarítani.

Jó pár hétbe, 2-3 hónapba is beletelik még ez a folyamat, addig is türelem és sok takarítás.

2016. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Van aki azt írja nem kell juti falat, valaki szerint kell. Nincs tapasztalatom, szóval nehéz eldöntenem melyik a helyes. Sokat takarítok,hogy ne kapjon szagot arra,hogy rossz helyen piszkítson. Nagyon megszoktam dicsérni ha ügyes, de persze nem várom,hogy pikk pakk szobatiszta legyen. Tudom,hogy ehhez idő kell. Csak gondoltam jutifalattal jobban lehet motiválni de nem tudtam mit adhatok ami rögtön kéznél lehet. A sajtot nagyon szereti, abból adtam párszor, de még szaladjak a hűtőhöz előszedni egy csipetnyit levágni belőle macerás és idő mint azonnal valami mást adni neki.
2016. aug. 19. 21:50
 7/13 anonim ***** válasza:

Az van, hogy a kutya nem fog csak azért pisilni, mert jutifalat jár érte (ha igen, az már kicsit beteges), az viszont előfordulhat, hogy annyira megörül a kajának, hogy full elfelejti, miért kapta, főleg ha nem tudod jól időzíteni azt a falatot (azt is tanulni kell).

Egyik megoldás sem tragédia egyébként, a legtöbb kutya azért szobatiszta lesz saját igényéből fakadóan is, inkább csak segíteni lehet neki. Az idő általában megoldja a dolgot :)

2016. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznos tanácsot kaptam! Azt hiszem akkor maradok a nagyon jól megdicsért változatnál juti falat nélkül.
2016. aug. 19. 22:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Kutyapelenkara akarod szoktatni?
2016. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Mansikka válasza:
Én nem adnék ezért jutalomfalatot. Sokszor vidd le. Akkor is vidd le, ha az orrod előtt bepiszkít. Én így csináltam. Kemény volt az első 1-1,5 hónap, de belejött:)
2016. aug. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!