Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem hajlandó a kutyám...

Miért nem hajlandó a kutyám kint vegezni a dolgát?

Figyelt kérdés
Már felmostam az egesz lakasba hogy ne erezze sehol a szagot hogy még veletlenul se forduljon meg a fejebe hogy bent kell elvegeznie a dolgat. 3orat dekkoltam kint vele de a vegere mar csak aludt a labamnal emiatt be is hoztam ot és mihelyst betette a labad a hazba pisilt..hogyan tudnám szobatisztasagra nevelni ot? mar kezdem elvesziteni a hitem es csak en leszek szomoru hogy alkalmatlan vagyok a gazdisagra..

2016. aug. 8. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez egy hosszú folyamat tud lenni. Nekem már egy éves a kutyám, de még mindig hajlamos bent elvégezni a dolgát. Még szerencse, hogy járólap van! :D


Én is sok időt töltöttem vele kint, eredménytelenül. Ha mégis összejönne, akkor dícsérd nagyon meg, adj neki jutalomfalatot is, és magyarázd el neki, hogy miért volt olyan ügyes.


Ezt kell sokszor megismételni, amíg meg nem szokja. Sajnos ez nem megy egyik hónapról a másikra.

2016. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elfelejtetted elarulni hogy hany honapos a kicsi ?
2016. aug. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Az én kölyökkutyám 2 hét alatt megtanulta, volt, hogy néha néha bepisilt bent, de leginkább akkor ha egyedül volt, vagy sokáig nem tudtuk kiengedni. De mára, egy éves, soha nem csinál be a házba. Ha megláttam, hogy pisil azonnal úgy ahogy volt rohantam ki vele a fűre. Ha bepisilt, beledugtam az orrát, mondtam neki hogy ezt nem szabad rossz kutya és kivittem, majd a fűbe is beledörzsöltem az orrát, majd megsimogattam, hogy itt kell pisilni. Újsággal is "kikapott" ha bepisilt. Ma már ha szólok neki, hogy kell pisilni? Már megy az ajtóhoz ha kell neki.
2016. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3honapos. de az keserit el a legjobban, hogy elso napokba amikor idekerult ugyan igy kijartam vele kint elvegezte a dolgat megdicsertem akkor meg nem volt itthon jutalomfalat de megdicsertem ott ahogy csak tudtam. most meg mint ha kicsereltek volna csak bent hajlando.
2016. aug. 8. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el! Azt semmiképp se szabad! A kutyához ugyanúgy mint egy gyerekhez, végtelenül sok türelem és kitartás kell! Dícsérd ha jól vielkedik és szidd, ha rosszul. Majd megtanulja! Főleg, hogy még nagyon picike. :)
2016. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. aug. 8. 17:14
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan még nagyon kicsi, és hát sajnos lehet, hogy még 6 hónaposan is lesznek balesetek. Ne add fel, ha lent sikerül akkor nagyon dicsérd meg, ha meg otthon látod rajta, hogy már készül vagy már piszkol, akkor szólj rá nagyon mérgesen, és a grabancánál fogva vidd arrébb (persze nem kell fájdalmasan, csak annyira mint amikor az anyukája vette a szájába és vitte arrébb), ha van lehetőséged akkor gyorsan szaladj le vele. Ha meg nem sikerül rajta kapni, csak már a kupacot/tócsát látod, akkor sajnos marad a néma takarítás. Türelem, türelem, türelem!
2016. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha most 3 honapos akkor még kell foglalkozz vele, 6 honap vagy 1 év mire teljesen szobatiszta lesz.
2016. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!