Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves szuka tacskómnak...

6 éves szuka tacskómnak hullik a foga, mit tegyek, mitől van? (pontosabban lent)

Figyelt kérdés

Szóval van egy 6 éves kis tacsink és egyii nap feltűnt, hogy felül a két szemfoga közt nincs meg egyik kis foga sem...alul pedig ugyanígy a két szemfog közt elöl van ugyan 3 fogacskája de az is mind mozog, szóval nemhinném, hogy még sokáig ott lesznek.

Meg észrevettem,hogy alul még kicsit hátrébb is mozog egy neki.

Az jutott eszünkbe,hogy esetleg azért lehet mert kiskora óta mindig szopja a macija lábát, akárhány macija volt is mindnek ugyanazt a lábát szopizza, cumizza mint valami kiscica. Nem tudom ez mennyire játszik közre esetleg.

Köszönöm előre a válaszokat.



2016. aug. 20. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nam szopizik mint a kiscicák, csak a metszőfogaival harapdálja (mi úgy hívjuk bolházás) szerintem vidd orvoshoz mert nem normális hogy hullanak a fogai.
2016. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De nekünk komolyan szopizik :) mindüg ezt csinálta és nem csak harapdálja...mindenesetre köszönöm a választ!!
2016. aug. 20. 09:06
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

"Az jutott eszünkbe,hogy esetleg azért lehet mert kiskora óta mindig szopja a macija lábát"

Az állatorvos nem jutott esztekbe?! Mivel fog rágni fogak nélkül szerintetek? HÓNAPOK ÓTA ROHADNAK A FOGAI, TI MEG MOST VETTÉTEK CSAK ÉSZRE? Gazdák gyönygyei, gratulálok, fájdalmában "szopizza" a mackóit, ti ütődöttek!

2016. aug. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem a maciszopi miatt hullanak a fogak. Ínygyulladás, ami általában fogkő miatt alakul ki. De lehet éppen az élete során kialakuló ásványi anyag hiány miatt is.
2016. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Szia halod nekünk is van egy tacskonk és hulik a foga azért mert már öreg a kutyánk a mi kutyánk 7 éves a tiéd is öreg Kutya hát azer hulik a foga
2016. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Vigyétek orvoshoz, sorvad az ínye, be van gyulladva. Elvesztheti az összes fogát.
2016. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
A 7 év nem öreg, csak felnőtt föleg kistest kutyáknál. Olyan 10-12 évesen már lehet öregnek mondani de addig csak felnőtt. Az én 6 éves keverékeimnek semmi baj a fogaikkal (tacsi keverék az egyik) szép fehérek semmi fogkő.
2016. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

egy 6-7 éves kistestű kutya még nem öreg..., majd 15 felett lehet annak nevezni...


egyszerűen el van hanyagolva szerencsétlen, inkább végignézitek, hogy szenved, ahelyett, hogy állatorvoshoz vinnétek...

2016. aug. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Kistestű kutya ennyi idősen nem öreg! Vagy fogkő, vagy ásványi anyag hiány.

Mindenképp doki! Ahogy előttem írták, ha az összes kiesik, nem fog tudni rágni, mindent pépesíteni kell majd neki!

2016. aug. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mit kap enni?
2016. aug. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!