Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan védekezzünk kullancsok...

Hogyan védekezzünk kullancsok ellen?

Figyelt kérdés

Mi a legjobb módszer? A nyakörvtől kicsit tartok mert a kutya gyerekekkel él, és úgy hallatom erős hatóanyag van benne...

Vannak még azok a cseppek, de nem tudom melyiket kellene?

És a lime kór elleni oltás mennyire fontos? Mivel nekünk egy menhelyi érzékeny kistestűnk van, többen azt mondták hogy nagyon megviselné az szervezetét meg amúgy is folyton ember közelben van, ha kullancs van rögtön kiszedjük. De egy másik doki azt mondta ez butaság, és kell az oltás. Szerintetek?


2010. ápr. 20. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Állítólag a Frontline Combo jó kullancs és szúnyog ellen. A bőrére kell cseppenteni.
2010. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A Frontline sajnos már nem olyan jó, a kullancsok kezdenek immunisak lenni rá. Én tudom ajánlani az Ex-Spot cseppet, nekünk bejött amíg használtuk.
2010. ápr. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Én prac-tic spot on cseppet használok, tavalyi fejlesztés, tavaly óta asználom, és egy azaz 1 kullancsra leltem benne, de az is halott volt. Szóval szerintem hatásos, mások nevében nem nyilatkozhatom.

A csepp a legtutibb, de elkerülhetetlen egy esős nap, és esetleg nem jól szívódik fel. A nyakörvtől jogosan tartasz, meg hosszabb szőrű kutyáknál nem is annyira hatásos.

A "legtisztább" megoldás a skudo nevezetű szerkezet, olyan, mint egy kis biléta, a nyakörvre kell csatlakoztatni, és rádio hllámokkal űzi el a kutya közeléből az élősködőket. Sok ismerősömnek az van, de nyáron párhuzamosan használják vele a cseppeket, hogy önmagában hatásos e, az számomra kérdéses. 5000 ft a fresnapfban is, olyan 4-5 hónap alatt merül ki bele az elem, de órás kicseréli, pár száz ft-ért.

Egyébként, ha mindent rápakolsz, ami létezik, akkor sem biztos a védettség.


Ha megviselné az oltás, inkább hagyjátok és leginkább a skudo-csepp kombinációt tudom ajánlani. A skudót önmagában nem, bár jó lenne azt hallani, hogy önmagában is hatásos. (Írjon akinek van ilyen tapasztalata!)

2010. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Én a cseppekben nem bízok,nálam a Skudo mikrohullámú ketyere,és a Kiltix nyakörv együttes használata vált be.
2010. ápr. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
frontline combo-t használtunk,sajnos egy séta után a kutyámból ennek ellenére 2 db kullancsot kellett kiszedni!
2010. ápr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
45%
Én használtam már Frontline-t és Ex-spot-ot is! a Frontline talán jobban bejött nekünk! De szerintem az is lényeges, hogy mennyit tartózkodik a kutyus szabadban és hol?! Mi elég gyakran járunk szabadba, de szerencsére kullanccsal még nem találkoztunk! Viszont bolha téren már nem vagyunk ilyen szerencsések, volt hogy 1 hónapot sem bírt sem a Frontline, sem az Ex-spot!!! Szerintem sajnos ampullánként is változik a minőség!!!
2010. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Advantix.Nekünk bevált.
2010. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%

3 kutyám lett frontline mellett babéziás.

Mióta advantixot használunk. egyszer sem volt kullancs bennük.

2010. ápr. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Spot on-ból az Advantix és az Exspot nagyon jók.

Nem számít, hogy mindig, rögtön kiszeditek a kullancsot, csak az, hogy fertőzött-e vagy sem.

A kutya érzékenysége miben nyilvánul meg?

2010. ápr. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!