Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 1-szer hányt és...

A kiskutyám 1-szer hányt és még új vagyok a kutyatartásban. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Helló! Kaptam egy kiskutyát sokat játszok vele meg minden nemsoká tölti be a 3. hónapot. Ő Lujza, egy labrador és ? keverék (nem tudják hogy ki az apja) és aktív kiskutya. Szeretem őt, és nem akarom elveszíteni :( Segítsetek! Kapott kutyaszalámit és két falatka görögdinnyét, játszott 5-10 percet és rózsaszínes furi krém kinézetűt hányt 1-szer és most kint alszik csak nagyon féltem őt. Nem szeretném, hogy meghaljon, egy világ omlana össze bennem. nagy a baj vagy csak a játéktól lett rosszul? Mingid amikor felvonyít akkor megnyugszok és aggódni kezdek egyszerre. mit tegyek?

2016. aug. 20. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az volt a probléma, hogy evés után játszott. Evés után 5-10 perccel kiviszed egyet pisiltetni aztán beviszed a helyére és alcsi van. Később kb 1-2 óra múlva ha felébredt megint pisilteted és játszhatok. És így tovább.
2016. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Lehetséges, hogy a gyomrában a kutyakolbász összeveszett a dinyével, és felkavarodott a hasa a játéktól. Ha még egyszer, vagy többször hány, mindenképp vidd el állatorvoshoz.
2016. aug. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Jaa és igen, hányás és hasmenés esetén sok folyadékot kell itatni vele.
2016. aug. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Valószínűleg nem lesz semmi baja, a kutyák néha hányhatnak, főleg ha olyan nem nekik való kaját kapnak, mint pl. a kutyaszalámi dinnyével.

Ha étvágytalan lenne, bágyadt, megint hány vagy hasmenése lesz, akkor állatorvoshoz kell őt vinni.

Egyébként oltásai megvannak már? 3 hónaposan már 3 oltásának kell lennie, és még kap egyet.

Etesd őt rendes, jó minőségű kölyöktáppal (lehetőleg gabonamentessel, vagy kevés gabonatartalmúval, fő összetevője a hús legyen), és ilyenek ne adj neki, mint pl. kutyaszalámi.

2016. aug. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Ne aggódj, én is most kezdtem! Nekem is hanyt, es a hasa is ment, ovatosan a kaja adagokkal, konnyen becsomolhet! Es nagyon vigyázz azzal, hogy eves utan ne szaladgaljon, mert belcsavarodast kaphat ami halalos kimenetelu is lehet. Szivesen beszelgetnek veled errol, ha van kedved. :)
2016. aug. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! Sokat segítettetek és még nincs oltása még 1 hete sincs nálam de intézmény a kaját is 
2016. aug. 21. 01:17
 7/10 A kérdező kommentje:
*intézem
2016. aug. 21. 01:17
 8/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: hogy kell pisiltetni? Nem szobakutya lesz legalábbis nem szeretném 😁
2016. aug. 21. 01:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nálam most aktuális ez az egész hányás dolog...Ne vedd fél vállról! Hányással kezdődött egy iszonyat makacs bélgyulladás, folytatódott a véres hasmenéssel, a 3 hónapos német juhász kiskutyámnál, tegnap még nem tudtam h megmarad-e....De ma jobb a kedve...Pár nappal ezelőtt minden nap hányt, és hirtelen egyik pillanatról a másikra átcsapott hasmenésbe.(nyákos véres széklet) Most infúzióra kell mennem vele, mert nagy a kiszáradás veszélye..Ne adj neki össze vissza enni.. Én elvinném dokihoz, és olvasgatnék az ügyben hogy mit lehet adni enni kiskutyáknak...Nem kívánom senkinek ezt a 2 napot amin keresztülmentem....Vigyázzatok kiskutyáitokra...
2016. aug. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha egy kutyus egyszer vagy kétszer hány, az még nem jelent semmi problémát, nekik kicsit másmilyen az emésztőrendszerük, sokkal könnyebben hánynak, mint mi. Pl. ha habzsolnak, gyakran előfordul, hogy kihányják és utána még egyszer megeszik, akkor már alaposabban megrágva.

Szóval ha egyszer vagy kétszer ilyen előfordul, de a kutyus mellette teljesen jól érzi magát, úgy viselkedik, mint máskor, akkor nem kell aggódnod. Ha viszont levertnek, bágyadtnak tűnik, többször hányik, vagy mellette más tünet is van pl. hasmenés, akkor kell állatorvoshoz fordulni vele.

2016. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!