Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hobbi alom? Mi a véleményetek...

Hobbi alom? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Gondolom az egyszer elljen a kutyánk típusú almokat értik rajta, sok esetben törzskönyves kölyköket kínálva (legalábbis kérheti a vevő). Árban a szaporított ill. tenyésztett kölykök ára között vannak. Meglepődve tapasztalom, hogy maguk tenyésztők is sokszor csak vállukat rángatják a jelenség láttán. Csak mi, akik itt tépjük a szánkat, csak nekünk felháborító az ilyen? Pedig sokszor semmi referenciájuk sincsen azon kívül, hogy a szuka és/vagy a kan szülei győztesek voltak. Persze garancia, ivartalanítási kötelezettség az nincs, pedig hobbi alom... Ti mit gondoltok erről a hobbi almos dologról?
2010. ápr. 20. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem ha megkapják a kölykök az oltást, féregtelenítést, nem orrba, szájba szaporítják, és megfelelően gondoskodik róla a "hobbi tenyésztő" nincs vele semmi gond.

Nem kötelező "tépni a szádat", aki akarja az úgy is tudja mi a helyzet, aki nem az pedig nem akarja. Én is ilyen voltam rájöttem nem fogom megváltani vele a világot, sokan el sem olvassák.

2010. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha a szülők egészségesek, szűréseik rendben vannak, és voltak tenyészszemlén, adnak törzskönyvet, szerződést, akkor rendben van, hogy nem tenyészteni kíván, csak belekóstol a dologba, de ha ezek közül bármi hiányzik, akkor szaporító.

Ismerek olyant, akinek két szukája van, örökletes betegségektől mentesek, tenyészszemlések, párszor voltak kiállítva (szép eredményekkel), jó kannal lettek fedezve, de csak 1 max két almot szeretne a gazdájuk, és mindenben kutyái tenyésztője segített. A hölgy nem tenyésztő, nincs kennelneve, a kiskutyái a tenyésztőjuk kennelnevével születtek, így rendben találom a dolgot.

Ha valakinek van egy olyan kutyája, ami a fajta szép példánya, egészséges (bizonyítottan), és értékes tulajdonságokat örökíthet, így a fajta nemesítésében hasznos, de nem akarnak vele minden kiállításra eljárni, viszont az alapokat megteszik, akkor megengedhető 1 alom. De egy tenyészszemle, szűrések, tk, szerződés minimum elvárható. Az, hogy a törzskönyves kiskutyákat nem kötelezi ivartalanításra, az nem baj, mert lehet kiállításra, tenyésztésre veszik, de ha nem, akkor illene beleírni, hogy mondjuk ha 2 éves koráig nem lesz meg a szemle, akkor ivartalanítsák, vagy azt, hogy nem hozhatnak le tk.telen almot.

2010. ápr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

én utálom a hobbyalmokat is!!

mert kérdem én mi a fenének? ők nem azért hoznak le almot, hogy tökéletesítsék a fajtát, hanem hogy gyönyörködjenek a kicsikben,meh hogy azok milyen cukik...stb. Születnek kölykök. Ha a helyett a pl. 6 kölyök helyett az emberek elhozhatnának 6 kutyát a menhelyről. Aztán a kölykök elkerülnek más gazdihoz aki ugyan így gondolja és csak nő nő a piramis és egyre több lesz akutya, egyre több kerül menhelyre....

aki ezen gondolkodik és azt hiszi ez ne igaz annak ajánlom nézze ezt meg:

[link]

az egyszeri almok pont elég hasznos információkkal szolgálhat nekik. persze a legtöbben túl lusták ilyenekre akár egy pillantást is vetni.

2010. ápr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

17.25ös

ez nem így van. egy-két alom szűrésekkel tk meg ilyenekkel jó körülmények között megengedhető, ha jó helyre adják őket. hobby tartásra inkább az ivartalanítási szerzödést javaslom és a kiállításira meg azt, hogy szűrjék meg őket meg ilyenek..

2010. ápr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
66%

Nem, nem engedhető meg.

Tele az utca kóbor kutyákkal. Senkinek ne legyen hobby, hogy életekkel játszik.

2010. ápr. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem engedhető meg. Tényleg tele az utca, menhely, sintértelep és minden állatszerető ember lakása gazdikereső keverék és fajtatiszta kutyákkal. Ez miért nem elég? Miért nem lehet néha másokra is gondolni és együttműködve megteremteni a felelős állattartás minimumát? Én mindig azt álmodom, hogy az összes állattartó ember összefog és együtt tesznek a gazdátlan állatokért, akik mind gazdisok lesznek egyszer. Addig viszont, amíg hobbi almok, ivaros, de nem tenyészkutyák, szaporítás, Állatvédelmi Törvények be nem tartása létezik, ...addig ez csak álom marad.
2010. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nekem sem fér a fejembe ez az egész. Egyetlen kivételt tartok elfogadhatónak, amikor szűretik, tenyészszemlézik és kiállításra is elviszik a kutyát, és mondjuk annak a kutyának a tenyésztője a kennel nevét és tudását adja segítségül, párt és gazdijelölteket keresve. De itt fölmerülhet a kérdés, hogy akkor hobbi alom-e tulajdonképpen? Csak azért, mert mondjuk az adott szuka csak egyszer ellik? Az előtt viszont továbbra is értetlenül állok, hogy jó nevű tenyésztőket a hobbi almok hogy nem hatnak meg... Vagy talán már befásultak? Vagy mivel kényes téma, nyilvánosan nem alkotnak véleményt róla? Érdekes minden estre. Szomorú, hogy azok az emberek, akik hobbi almokat hoznak le, nem gondolnak bele abba, hogy így is mennyi (fajtatiszta) kutya van. Magam is ismerek rengetek kutyát, akik ilyen hobbi almokból vannak, hát, 99 %-uk olyan, akik kedvencnek tökéletes, de külsőre nem lett a fajtája reprezentatív példánya. És az a még szomorúbb, hogy az általam ismert fajtatiszta kutyák java ilyen helyekről származik, jó kennelből származó kutya egy kezemen meg tudom számolni, mennyi van az ismeretségi körömben. :( Persze ezzel magát az egyedet, a kutyát nem fikázni akarom, az az állat nem tehet erről és ettől még ugyanolyan szeretni való. De ha azt nézem, hogy sokójukkal tovább is szaporítanak hobbi alom szinten az emberek, akkor kiakasztó. Mivel ezek már amúgy sem standard állatok többségben, nyilvánvaló, hogy a kölykeik sem lesznek azok. És szépen majd egyszer tönkremennek a fajták. De már a közvetlen ismerőseimmel rájöttem, nem érdemes leállni vitatkozni. Itt pedig azt mondom, megéri a fáradtság, sok embert sikerült már meggyőzni, felelős hozzáállásra bírni. Szóval van értelme, folytatni fogom és tudom, mindig lesznek emberek, akik hozzám hasonlóan gondolkoznak, cselekednek. Talán a magunkfajtáknak is köszönhető, hogy most sokkal több ivartalanított kutya szaladgál az utcákon, mint néhány évvel ezelőtt. Ha azt nézem, hogy akár csak egy embert sikerült meggyőznünk, már megérte! :)
2010. ápr. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!