Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táppal vagy házi kosztal kell...

Táppal vagy házi kosztal kell etetni a kutyát?

Figyelt kérdés
Most akkor melyik a helyes?egyesek azt irják hogy a kutya nem disznó,hogy házi kosztal éljen és csak táppal etessek ,mások meg hogy a táp olyan mintha mi leveskockát ennénk és nincs semmi értelme és csak házi kaját kellene nekik adni.hogy lehet eligazodni?

2016. aug. 24. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Jó minőségű táp vagy pl. barf. Szerintem.
2016. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

A kutya nem disznó és nem is ember. A humán ételmaradékok nem neki valók. Persze, mondjuk a főtt hús vagy a sajt, vagy a tojás még oké, de mondjuk kenyér, gabonafélék, főzelékek már nem annyira.

De a táp sem a legjobb, legegészségesebb etetési forma. A legjobb a kutyáknak a BARF etetés (olvass utána).

És tápokból is rengeteg felé van, vannak olcsó, minőségtelen tápok, "reklámtápok" és prémium tápok. Ha táppal etetsz nem mindegy, milyennel.

2016. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

Lehet neki adni a tápon kívül kaját (pl tojás, nyers husi, sajt, kefír, répa, eper, stb), de persze nem mindegy, hogy mit. A sós és fűszeres kaja nem való kutyának, nagyon jól írtad, nem disznó, nem mindenevő, hanem ragadozó.


Tápból is van sokféle, persze abból is van rossz minőség, de manapság már szuper prémium tápok is kaphatók, amikben minden benne van, amire a kutyának szüksége van. És ez hülyeség, hogy olyan neki, mint a leveskocka. A kutya gyomra "állandósságra" van tervezve, ezért van pl az is hogy tápváltáskor vagy ha össze-vissza kap enni, akkor hasmenése lesz (ugye "fosik mint a lakodalmas kutya"). Persze általában az szólalkozik fel a leghangosabban a táp ellen, aki még soha nem etetett táppal, és a kertitörpeként tartott kutyáját is csak a reggelivel összekapart vacsora maradékával eteti...

2016. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 okrwdw ***** válasza:
94%

BARF vagy táp.

Én kategorikusan azért nem jelenteném ki, hogy a BARF az jobb, ezzel vigyáznék :) Nem vagyok egyik pártján sem, de ez a kérdés ősidők óta fennáll , mindkettőnek van előnye és hátránya is.

2016. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Bármelyik jó lehet.


Etetheted JÓ minőségű táppal (pl. Acana) VAGY Barf/nyers étrenddel VAGY külön a kutya számára főzött házi koszttal (nem sózod, nem fűszerezed, rizs+zöldségek+húsfélék+belsőségek+porcok+tojás mindenféle változatban mehetnek, a húsokat nem kell agyonfőzni tök puhára, csak kicsit átfőzni).


Én táppal etetem az enyémet, de alkalomszerűen kap főtt kaját is (neki külön megfőzök húst májjal, néha rizzsel kapja) és hétvégente nyers húst+csontos húst kap.

Viszont a 3-féle kaját úgy nem tanácsos keverni, hogy táp mellé egyszerre adsz nyers kacsanyakat.


Nekem az orvosok állandóan okoskodtak, hogy az öreg, vesebeteg kistestűmnek miért főzőcskézek, miért nem tápot veszek (meg se tudta volna rágni azokat a marhanagy gyógytáp szemeket, de mindegy). 12 éves volt, mikor főzni kezdtem rá, 19 évet élt, gyönyörűen nézett ki még mindig. Erről ennyit. :)

2016. aug. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A nyerset amúgy kapja, mert szépen lepucolja a fogát. Meg aztán nagyon szereti is :D
2016. aug. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
azért kapja
2016. aug. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

barf.

a prémium tápok is jók,de én nem adnám csak azt kizárólag.

2016. aug. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Tápot egyen a kutyi
2016. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Nagyszüleim házi koszttal, meg nyesedékkel etették őket. Ismerősöm táppal, mi táppal is meg házi koszttal is.

Mindegyik szóban forgó kutya megélt több mint 10 évet, szóval igazából mind1 mit adsz neki, csak változatos legyen. Házi kosztnál azért figyelj arra, hogy nagyon fűszeres, vagy édes dolgokat ne adj neki, mert az tényleg nem tesz jót, valamint semmi olyat ami apró félrenyelhető csontokat, vagy hasonlót tartalmaz, de a többi mehet.

2016. aug. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!