Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát kéne vennem?

Milyen kutyát kéne vennem?

Figyelt kérdés

Első kutya lenne,nagy kertes házba.12 éves vagyok,most megyek 7.-edikbe.Nem tudnék vele minden egyes nap 3-4órát foglalkozni.Így nézne ki egy átlagos nap(kivéve keddet és hétvégét)

7-14-ig egyedül lenne,16-20-ig is.

Reggelente el vinném egy 10-15km-es biciklizésre,mondjuk ez attól függ,hogy mennyire nagy a mozgásigénye.

Az is fontos lenne,hogy ne egyen sokat.

Eddig a skót juhászon gondolkoztam,de vele sokat kell foglalkozni,idő hiányában az pedig nem megy.

Még a német juhászon gondolkoztam,arra jöhetnek a "vélemények",hogy mennyire érezné jól magát mellettem.

Ha van még további ötletetek azt is várom! :)



2016. aug. 29. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

A német juhásszal is elég sokat kell foglalkozni, ugyanis munkakutya. Nem elég neki a futás, mozgás, hanem agyi foglalkoztatásra is szüksége van (munkára, képzésre, tréningre). Nem javaslom.


Akkor vállalj bármilyen kutyát, ha minden nap el tudod vinni sétálni, mozogni legalább másfél-2 órát. A futtatáshoz is fokozatosan kell majd hozzászoktatni. Kölyköt nem futtathatsz bicikli mellett, de felnőttet is majd csak akkor, ha már engedelmes, melletted marad póráz nélkül is. Aszfalton nem szabad futtatni, csak földön, füvön.


Egyébként menhelyről egy fiatal, de már ismert természetű, nem túl pörgős kutyát javaslok neked. Ha kint élne az udvaron, akkor semmiképpen ne legyen rövid szőrű.

2016. aug. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Labrador

Golden

2016. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként egy berni pásztor milyen választás lenne?

9 éves,menhelyről.

2016. aug. 29. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Berni pásztor jó választás, de készülj fel, hogy 9 éves kor náluk már matuzsálem. Lehet, hogy nem sokáig lesz már veled.
2016. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szét néztem a menhelyen és ezeket a kutyákat néztem ki:

[link]

[link]

[link]


Kíváncsi lennék a véleményedre. :D

Egyébként szerinted milyen fajta lehet a 2.-odik?

2016. aug. 29. 20:49
 6/8 anonim ***** válasza:

12 évesen egy családban nem csak neked lenne a kutya.

Amikor van ráérő időtök, menjetek el együtt abba a menhelybe és beszéljetek a gondozókkal. Ők tudnak a legjobban megfelelő kutyát ajánlani. Sajnos, van bőven kutya a menhelyeken. Biztosan meg fogjátok találni a számotokra megfelelőt. ha nem is azonnal.

2016. aug. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele nyilván,hogy nem nekem lesz csak a kutya.Mivel édesanyámnak és nekem kutyák terén nagyon hasonló az ízlésünk(és ezeket a kutyákat néztük ki)ezért beszéltem egyesszámban.Jó ötlet(eszembe sem jutott.. :D),szerintem még suli kezdésig elmegyünk a menhelyre.

Próbáltam kategorizálni,hogy milyen kutyákat kéne néznünk,mert én nagyon nagyon kezdő vagyok ilyen téren,

és csak nem akarunk úgy odamenni,hogy "Há' igen,olyan kutya kellene ami aranyos meg -felsorolt "igények"- ja ja"

2016. aug. 29. 22:04
 8/8 anonim válasza:
Jó ötlet hogy menhelyről válassz kutyust, de szerintem egy fiatalabb kutyust keress olyan 1 vagy 2 évest + Arra figyelj hogy egézségügyileg rendben legyen + nyugodtan kérdez meg egy ott dolgozót hogy milyen kutyust javasolnak neked az elgondoltak alapján, és arra is figyelj hogy mivel első kutyusod ezért inkább egy könnyebben nevelhető, könnyen kezelhető kutyát válassz amit kis idő alatt is gyorsan be lehet tanítani (persze ez sok mindentől függ, mert ha kitartó vagy akkor bármilyen kutyust könnyen betaníthatsz bármire)Remélem tudtam segíteni és megtalálod a neked való kutyust.
2016. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!