Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan meglepő, hogy a...

Miért olyan meglepő, hogy a kerti kutyát nem kell sétáltatni?

Figyelt kérdés
Aki egyetlen könyvet is elolvasott a kutyatartásról, az tudhatná, hogy kell. Meg a józan ész is ezt mondja, mindenki el tudja képzelni, mi lenne, ha egy ember soha nem találkozhatna a többi emberrel, legfeljebb a kerítésen keresztül nézhetné őket. Ennek ellenére mindig van, aki ezen meglepődik.
2010. ápr. 21. 17:01
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi, úg értem, őket is KELL.
2010. ápr. 21. 17:01
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Na hát az én pasim azt hiszi, hogy a 30 hektáros tanya mentesíti a séta alól. Most, hogy szökni kezdett a kutya, elgondolkodott. Talán mégsem olyan izgalmas minden nap ugyanazon a 30 hektáron az élet?
2010. ápr. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
hogyne kellene! minden kutyának van mozgásigénye. Vannak lustább, lomhább kutyák, meg fürgébbek gyorsabbak-de mindegyik igényel valamennyi mozgást. Az életkor is számít. De ennek függvényében a kert kutyákat is sétáltatni kell, nem csak a panel-lakókat! (miért van akinek ez tényleg nem világos??)
2010. ápr. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%
Mert az emberek annyira tájékozatlanok, hogy az már fáj! Azt hiszik csak mozgás miatt kell kivinni a kutyát, arra meg ott a kert. Pedig ennél jóval többről van szó! Ott találkozik más kutyákkal, rohangálhat szabadon, szaglászik, éééés szocializálódik!
2010. ápr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Meg nem is a mozgásigény, mert azért 30 hektáron éppen ki tudná szaladgálni magát. Csak éppen mindig ugyanazon a helyen, ugyanazok a szagok, semmi új inger, minden nap egyhangú, ugyanúgy telik. Persze, hogy csábító a nyitott kapu, hiszen kint minden izgalmas, új, csupa felfedezni való. Csak naponta fél órára vinné ki, már hatalmas "szívesség" lenne a kutyának. (első voltam)

A soha sem sétáltatott kerti kutyák vannak csak igazán börtönbe zárva...

2010. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%

játszhat, mondjuk kutya parkba, vagy csak szabadban lehet

kell neki a szabadság

ez baromság amit írtál

2010. ápr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát siralmas amit az emberek művelnek az állataikkal. Néha már elgondolkodom hogy az állatok sokkal okosabbak.

Egy faluban lakom ahol sokan vannak akik megkötve tartják a kutyát egész életen át. Vannak akik egy kis ólba bezárják. Sétáltatni eszükbe nem jutna.

De még rosszabb sorsú kutyák is vannak. Sajnos... az ilyen embereket én komolyan sittre vágnám.

2010. ápr. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azért nem evidens, mert régen falun volt A kutya A kertben, láncon, ami nem jöhetett be a lakásba, aztán ennyi. Igazából akkor a kutyának nem volt ilyen társ-szerepe, mint manapság, inkább haszonállatként kezelték!

Nekem már csak azért is eszembe jutna kivinni, hogy ne a kertet kakilja össze és lépjek bele minden nap!

2010. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%

tudjátok mennyi az a 30 hektár? 300000 négyzetméter.

ugyan menj már! még ha el is hiszem, hogy ekkora szántója van, akkor is mit keresne rajta egyedül egy kutya? istenem... mekkora hülyeség. egy hétbe telne, mire körbefutná, vagy még több...

2010. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

nekünk nem nagy udvarunk van, de én mindennap elviszem legalább 1,5 orára sétálni, elötte meg engedelmességi,és örzö védö gyakorlás, németjuhászom van,és szerintem akár kertben van tartva egy kutya,akár panelban,kis vagy nagytestü,a mozgás akkor is kell neki,

sztem ha valaki kutyát tart foglalkozzon vele,!!!

ennyit akartam hozzáfüzni

2010. ápr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!