Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tépi a cipőm amikor...

Miért tépi a cipőm amikor biciklivel megyek?

Figyelt kérdés
Már lassan hozzá szeretném szoktatni a kutyámat a biciklivel való sétához, de valamiért nem szereti a biciklit. Amikor felülök rá ugat meg a cipőm tépi. Ha csak sétálok a biciklivel akkor nem igazán törődik vele.

2016. szept. 2. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert a séta természetes, a biciklizés meg nem.

Legalábbis szerinte nem.

Te pedig nem állítod le elég határozottan ahhoz, hogy erről megváltozzon a véleménye.

2016. szept. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nem fogja megszokni magától. Egy kört tettem az udvaron. Nem erőltettem. Akkor megpróbálom máshogy.
2016. szept. 2. 18:10
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

A kutyatartásnak állandó része jó irányba terelni a kutyát (agyilag) ez ugyanúgy a szocializáció része, mint az, hogy ha idegen bicikliseket, gördeszkásokat, tolószékeseket akar megtámadni, fegyelmezni kell.


Ezért mondják az ilyen esetekre, hogy mindig a gazda a hibás.

Mert egy kutya csak azt csinálja, amit hagynak neki.

Te hagyod, hogy tépje a cipődet, ezért tépi.

Mert így döntött. És mert soha nem tiltottad le róla, és ne jutalmaztad (bár erre még esélyed se volt) a helyes viselkedést.

2016. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel most most csinálta először ezért nem tudtam tiltani neki.
2016. szept. 2. 20:01
 5/7 anonim válasza:

Szia Kérdező!


Nekem is van kutyám és amikor lementünk a Dunára vele és én mélyebbre bementem mint ő akkor veszettül elkezdett ugatni amikor a lábammal elkezdtem csapkodni a vizet,és elkapta a lábam,kirángatott a vízboől

2016. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azert rangatott ki,mert azt hitte,hogy el fogok menni es ot ott hagyom.
2016. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap aztán még mentem biciklivel és szépen lehagyott róla. Még egyszer kérszer ránéz, de nem piszkál.
2016. szept. 3. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!