Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet védekezni egy...

Hogyan lehet védekezni egy Kaukázusi kutyatámadása ellen, ha biciklivel megyek?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy tegnap, a mi utcánkról ráfordultam a másik utcára, majd 3-4 házzal később hajnali 4.30-kor, amikor még mindenki alszik megjelent egy nagy Kaukázusi. Ő az egyik roma család kutyája, eddig még soha nem volt kiengedve.

Mindig 1,5 m láncon lóg, mert sok kisgyerek lakik ott. A kerítésük az gáz, Akkora rés van rajta, hogy én is átférek rajta.Lehet, hogy elszakította a láncát? Nem tudom, de villogtatta a szemét, vicsorgott és rohant a biciklim mellett. Ha ellök azonnal megöl. Üvöltöttem, hogy takarodjon haza és tekertem, mint az őrült. A hosszú utca feléig kergetett.Nő vagyok, ráadásul mivel cicáim vannak ezt érezheti rajtam a 2,5km es utat 6 perc alatt tettem meg, annyira megijedtem. Biztos a tartása miatt tüske van benne az emberekkel szemben, de akkor is hogy lehet így védekezni? Ez az eb felágaskodva akkora mint én. Szerintetek az ultrahangos kutyariasztó használ? Nem fog még inkább támadni? Leszállni nem mertem a bicikliről és erre a zajra sem jöttek ki senki az utcából:( Amikor a buszmegállóba értem felhívtam a rendőrséget, annyit mondtak, majd ha lesz járőrkocsijuk arra küldik és ha látják, kihívják a sínteret. Addig ha valaki arra jár, az így járt?!


2011. aug. 1. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Merre történt ez?
2011. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát, a bicikli sok kutyánál helyből kihúzza a gyufát, főleg, ha egyre gyorsabban tekersz rajta.

Szerintem menj kerülőúton.

2011. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért lényeges, hogy merre történt?
2011. aug. 1. 11:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem már támadott kerékpárral egy telephelyet őrző kaukázusi.


A legrosszabbat tetted amit csak tehettél!

Ilyenkor bizony meg kell állni, leszállni és a kerékpárt magad és a kutya közé téve gyalog távolodni, közben egyenes, határozott tartást felvenni és ráüvölteni többször fenyegetően, mélyen a kutyára.


ezeknek csak a szájuk nagy, ha megállsz és rájuk kiáltasz előbb-utóbb abbahagyják a követést, de ha gyorsan tekersz csak felingerled vele.

A kutya ragadozó, egy előle menekülő élőlényt még nagyobb hévvel fog támadni, örülj, hogy nem harapott meg.

2011. aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

11:14-es vagyok.


A határozott ordítás mellett még hatásosabb, ha feléjük billented a kerékpárt, netán a kerekét a földhöz csapod, hogy még félelmetesebb legyél számukra.


Sok faluban kerékpároztam már ahol rengeteg cigány kutya megtámadott már, de sosem volt bajom, ez a módszer mindig bejött.

Egyébként én is nő vagyok, de ha kell, tudok fenyegető mélyen üvölteni, tedd te is legközelebb, de amit ne felejts: szállj le a kerékpárról!

2011. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vegyél paprika spray-t. Fújd bele a pofájába, ha támad.
2011. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
engem egyszer egy csepp dög támadott le elkezdtem izomból tekerni az meg jött mögöttem egy határozott rugással hatástalanítottam a mocskot:D megálni nem akartam mert akkor tuti megölöm persze szeretem a kutyákat meg tartok is de nem hagyom hogy ők ilyenek legyenek
2011. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kaunál nem biztos hogy jó ötlet, ha megállsz. Feldönt bringával együtt. A paprika spray sem hatásos, mert ha mellé megy, akkor késő.
2011. aug. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszolóknak, hát nem lettem okosabb. Kedves Utolsó én is így gondoltam, hogy simán feldönt, hisz a tartás körülményei miatt valószínüleg utálja az embereket. Helyében én is utálnám, állandóan 1,5 méteres láncon egy ekkora méretű kutyának ez kínzás. A gazdát kötném meg így, ráadásúl szerintem szocializálva sincsen. De te akkor mit gondolsz? Hogyan? Anyukám mondta ezt az Ultrahangos kutya riasztó :DAZZI vagy mi , az oldalon azt írják akár 2 nagy testű kutya ellen is és már 25 méterről hatásos. Mi a véleményetek?
2011. aug. 1. 12:14
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha használ, akkor vesd be. Szerintem egy feldühödött kutyánál lehet még jobban felingerled, azonban van rá esély, hogy megzavarod vele.

A legjobb megoldás ha látod hogy kint van, kihívod újra a zsarukat vagy a sintértelepet.

2011. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!