Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hárítottatok már el kutya...

Ti hárítottatok már el kutya támadást? Ha igen hogyan? Mi lett a vége? Feljelentettétek a gazdát?

Figyelt kérdés

velem egyszer fordult elő. sajnos hogy radikálisan cselekednem kellett. ideggyenge közepes termetű kutya, felelőtlen gazda, unoka húgommal - 10 éves- parkban sétáltunk ami neki rontott. a kutya leszedte a cipőjét a gyereknek, én akkor értem oda, majd fejbe rúgtam az állatot, - komoly focista múlttal rendelkezem, higgyétek el, volt erő a rúgásban- de sajnos az állat ha meg is szédült, folytatni akarta, ezúttal engem szemelt ki, jobb eset... A vége az lett hogy még egy, ezúttal teljes erőből bevitt rúgással tántorítottam el az állatot, aminek a pofája széttört és meg is döglött. A gazdi borzalmas balhét csapott, volt fenyegetés, minden. feljelentettem és a bíróság elég kemény pénzbírságra ítélte.



A kérdésemet az ihlette, hogy mint köztudott, néhány napja egy kutya megtámadott egy kislányt.... és ilyen velem is előfordult. az én esetem sajnos nem került nyilvánosságra, nem kapott sajtó vízhangot, ezért is gondoltam hogy megosztom veletek.


nem gyűlölöm a kutyákat de nem is szeretem őket... ezt el kell fogadnotok.


de a lényeg! Ti hárítottatok már el kutya támadást? Ha igen, akkor mi lett a vége? Milyen módszerrel tettétek?


2016. szept. 4. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kutyasétáltatás közben a gyerekekkel a kutyám hárított el már több támadást. Az emberek borzalmasan felelőtlenek, kiengedik a nyitott kapun ,nem létező kerítésen ,az agresszív kutyáikat és nem érdekli őket kit marnak meg, gyereket vagy felnőttet vagy kutyát.Volt hogy a gazda is ott volt és még neki állt feljebb ,de ezen nem is csodálkoztam.


A másik eset erdei úton edzés közben volt ,valami tanyáról kieresztett nagy kuvaszféle kutya rontott rám morogva ,de azt gázspayvel fújtam le,mert az mindig van nálam elhagyott helyeken ,és jól is jött. Nagyon hatásos volt mer visítva kaparta a szemét utána ,én meg el tudtam szaladni gyorsan.

2016. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1eshez :feljelentés nem történt,csak egyik nagyon pampogó gazdának akinek a kutyáját megtépte az enyém védve a gyerekeket ,mondtam hogy legyen szíves akkor rendőrt hívni és akkor megbeszéljük a többit a jelenlétükben és kutyával való veszélyeztetésért és súlyos testi sértés kisérletéért egyből megy is a feljelentés. Persze pampogott tovább de otthagytuk.

Kuvaszos esetnél meg azt se tudtam honnét jött ki az eb.

2016. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Rokon tacskó jellegű kutyáját sétáltattam amikor nekiment 2 önsétáltató eb. Mindkettő valami pitbull mix volt, bár messze nem voltak olyan izmosak. Amikor láttam, hogy nekimennek a tacsinak, reflexből megindultam feléjük, dobbantottam, szétcsaptam a karjaim és üvöltöttem egy nagyot. Szerencsére ez elég volt, hátrébb szaladtak vagy 5 métert és onnan ugattak a továbbiakban. Utána jöttem rá, hogy ez elég kockázatos mutatvány volt, ezek azért tényleg veszélyes kutyák ilyen helyzetben. De abban a pillanatban csak arra tudtam gondolni, hogy ha nem vagyok elég gyors, akkor megölik a tacsit. Ha nem válik be, akkor rúgással folytattam volna, bakancs volt rajtam, de kétlem hogy sokat ért volna. Én nem vagyok se focista, se harcművész.
2016. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ez nagyon furcsán hangzik, de engem még sosem akart bántani egy kutya sem, amikor kutyát sétáltattam(meg úgy kb máskor se). viszont a kutyáimat annál inkább akarták bántani...

ha rohan felénk egy kutya-bármennyire bunkóság is-először felmérem az erőviszonyokat, ha 15kg alatt és nem bull tip. , akkor elengedem én is a kutyámat(21 kg). ekkor ha rátámad a másik kutya, akkor megvédi magát, ha viszont meggondolja magát, akkor annyiban hagyja a dolgokat az én kutyám.

ha nagyobb kutyáról van szó, akkor a sajátjaimat a hátam mögé veszem és üvöltve elkezdek felé rohanni, ez általában be szokott jönni. ha nem jön be, és túl közel jön, belerúgok....

ezzel a technikával intéztem már el 11 évesen 35 kg-os nj-t és még más kutyákat.

de mint írtam, szerencsére olyan kisugárzásom van, hogy a kutyák egyszerűen nem támadnak rám, sőt ki akarnak kerülni, hiába rúgom meg őket. Csak az én kutyáimat akarják elkapni...

de persze nem vagyok egy agresszív állat, ha egy póráz lóg a kutya nyakában/ pont el tudom kapni a nyakörvét, nem kezdek el rugdosni, hanem megfogom a kutyát, ami után már le is szoktak nyugodni.

2016. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyszer egy folyópart melleti erdős részen támadott meg 2 kutya, miközben arra bicikliztem. Egy közeli telekről rontottak ki, és vicsorogva, ugatva rohantak utánam; mindenáron bele akartak marni a lábamba tekerés közben, le akartak rántani a bicikliről. Láttam hogy ez előbb-utóbb sikerül nekik, úgyhogy egy szempillantás alatt blokkoltam a bringát, leugrottam róla, a biciklit magam tartottam, és teli torokból rájuk üvöltöttem, hogy "takarodjatok a jó k.. anyátokba rohadt dögök". A két kutya azonnal megtorpant, majd egy gyors hátraarc után fejvesztve rohantak vissza a telek felé.
2016. szept. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem még magamban nem akartak szerencsére sose megtámadni. Ellenben a megadó természetű kan kutyámmal már próbálkoztak. Én is az üvöltözős dobbantgatós módszerrel hárítottam már el támadást, ha ez nem jött be jól bordán rúgtam. Általában a parasztoknak áll feljebb holott az ő kutyájuk agresszívoskodik.
2016. szept. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!