Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya tenyésztés hogy is van?

Kutya tenyésztés hogy is van?

Figyelt kérdés

Ha 2 törzskönyvezett kutyát szaporítok ami nem egy fajta

P.l. : Bullterier és Komondor (most csak mondtam 2 )

Akkor az mért lenne korcs mert a sok gyönyörű fajta kutya a más más kutyák keveréséből lett mint P.l: a legfrissebb amit ismerek Moszkvai őrkutya

De ha én mint köz ember csinálnék 2 törzskönyvezett kutya szaporítását az korcs lenne pedig ugyan úgy meg vannak a papírok .


{ A kérdésem aból a felháborodásom bol ered hogy mindenki nekem áll vergődni mikor azt mondom h. 2 különböző de sok mindenben megegyező fajta kutyát szeretnék szaporítani.}



#kutya #tenyésztés #fajta keverés
2016. szept. 5. 16:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Na meg ugye regen nem is a kinezetre mentek hanem a munkateljesitmenyekre. Azt a kutyat paroztattak anelyik ugyes is volt meg egeszseges is. Ma meg mar a kinezet a fo es egy csomo fajta a torzskonyvesbol is beteges...
2016. szept. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha munka teljesítményben szeretnék megfelelőt akkor rövid orrú nagy vaskos masszív kutya mely ha kell egy marhát lefektet egy maga ugyan akkor az embert védi de viszont elég öntörvényű ahhoz hogy ne essen baja bármilyen idegen miatt .

De ilyen a mesében sincs :) vagy csak én nem tudok róla .

2016. szept. 5. 20:30
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

A helyedben ..keresnék egy orvost ... aki segit kikezelni az idiota képzelgéseidet ... ez nem normális dolog .. az olyan szaporítók mint amilyen te is akarsz lenni olyan gondokat okoznak állatnak és embernek egyaránt ,hogy az valami hihetetlen ..ö mondván uj fajtát kreál.. rájön ,hogy huuu waazee ebböl nem lesz semmi akár vemhesen is kivágja a kutyát az utcára .. szeretnéd tudni a következményét ???

Jönnek a menhelyesek .. etetnek,itatnak, gyogyszereznek ,fialtatnak, helyet adnak és probálják normális helyre adni öket .. Na már most az a vicces ,hogy egy ilyen fajta nyomorulttol koborolt az utcán egy vemhes kutya akinek 9! kölyke lett .. itt beszélünk egy bolognese fajtáju kutyárol !! Az egyiket én fogadtam örökbe .. tudod mivel jár az nekem ,hogy a szaporito tudatlan volt ?? A kutyám havi szinten fülgyulladást kap ami + költségekkel jár a vizsgálatokért mert nem tudják kideriteni a kiválto okot .. ja meg a kajája .. arrol ne is beszéljünk ,hogy még egy némelyik hiper super prémium táptol is baja van .. tanulj inkább .. és ne ilyennel foglalkozz!!

2016. szept. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13/13 nem mondom hogy nincsenek fajtával járó betegségek de ami miatt te panaszkodsz 2 okból lehet mielőtt be fogadtad valamit őszeszedet vagy a nálad való gondatlan tartás miatt .Mert egy ismerősömnek ugyan ez a kutyája van nem tenyésztőtöl hanem szaporítótól vette ahol töb állat is volt mégis az a kis vakarcs egésséges pedig kertben is van és szellemileg is rendben van és meg ismétlem szaporítótól van.
2016. szept. 6. 06:17
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát te nagyon buta vagy...mond valamit az, hogy genetikailag örökített betegségre való hajlam???? Gondolom nem. Lehet, hogy az egész alomból csak egy lesz beteges, lehet, hogy mindnek az a gén jut. Ezért kell a szülőket szűretni betegségekre, és csak olyan szülőket összetenni, akik biztosan egészségesek. A szaporított kutya időzített bomba. Bármikor kijöhet rajta valami, amire rámegy egy vagyon.
2016. szept. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
13as vagyok ...Utolsó nagyon jol mondja ! Ha anya apa nincs szürve akkor bármelyik kutya beteg lehet .. de csak még egy példa ,hogy felis fogd miröl beszélek volt egy hirdetés a neten bolo kiskutyák 20 ezerért eladoak .. van törzskönyv minden .. nem elég h a törzskönyv hamisitott volt .. még az oltási könyv is ! a kedves szaporito tudod ,hogy megszedte magát 7 kiskutyán ??? ja azt csak mellékesen megsúgom ,hogy fingja nem volt mi csinál .. az összes kiskutya elpusztult ... miért ?? mert lusta volt szüretni a szülöket meg az oltásokat beadatni .. 7. böl 3 kicsi parvoba pusztult el ... a többit már más fincsi betegség ...
2016. szept. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!