Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legjobb harcos?

Okrwdw kérdése:

Melyik kutya a legjobb harcos?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés FIKCIÓ! Teljes vállszélességgel állatvédő vagyok, csak kíváncsiságból teszem fel ezt a kérdést.


Ha az utcán találkozna két teljesen KÉPZETLEN kan kutya, egy szabályok nélküli harcban (utcán egymásnak esnek), akkor mely kutyák lennének a legesélyesebbek?


U.i.: Viszonylag csak ember tart amerikai pitbull terriert. Elfogadom. Nem értem, hogyha házi kedvencnek szeretnéd, akkor miért nem staffordshiret tartanak, de legyen most ez így. 10 ből 1 ember akinek valójában tetszik a pitbull, mert egy intelligens, agilis kutya, a maradék 9nek azért van, hogy levigye az utcára vagánykodni szájkosár nélkül. Mi ebben a vagányság? Nyilván semmi, és lehet rossz a gondolatmenetem, de egy képzetlen (tehát nem harcoltatott pitbullt) én úgy vélem, hogy legalább 10 kutyafajta földhöz vág.


Mit gondoltok erről?


2016. szept. 8. 08:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Nagyon sok dolog játszik közre, pl. a szülőktől örökölt képességek, genetika, idegrendszer, fizikai kondíció. A harcolásra való pitbullokat tudatosan tenyésztik. Csak a fejharapókat tenyésztik tovább, ez már nagyon kiskorukban kiderül, játék közben. Ugyanakkor pl. a juhászkutyák között is lehet túlfűtött idegrendszerű, idegbeteg kutya, sőt a szánhúzó kutyák között. Ez egyáltalán nem fajtafüggő dolog, hanem egyéntől függő.
2016. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik jobban szeret verekedni, amelyik jobban akar győzni, amelyik gyorsabb, amelyiknek több vad birkózós rutinja van, amelyik szerencsésebben kapja el a másikat... Nem lehet megjósolni, mint ahogy semmilyen küzdősportban nem tudod előre megmondani, hogy ki fog nyerni - ezért nézzük a meccset ugye, mert nem borítékolható a végeredmény. Kutyáknál ugyanez. Nincs kutyás kártya, hogy az X fajta "erősebb" az Y-nál, és mindig biztosan megveri. Esélyek persze vannak, de annyi tényezőn múlik ez a dolog, hogy nehéz rá bármit mondani.


Az én pitem például életében nem "győzött" még verekedésben, pedig izmos, agilis, nagyon akaratos, minden adottsága megvan hozzá, hogy bizonyos határok között bárki lenyomjon - éppen csak utál verekedni, meg úgy van tartva, hogy ne durranjon el az agya, plusz én is ott vagyok, hogy fékezzem, meg megoldjam helyette. Úgyhogy pit létére csak mint egy átlag kutya vesz részt verekedésben. A nála kisebbeket meg pl. egyáltalán nem is bántja, valószínűleg egy csivava is "meg tudná verni", ha nagyon akarná. Már ha véletlenül rá nem taposna verekedés közben... :) Szóval nem lehet ezt méret vagy fajta alapján belőni.

2016. szept. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ, nagyon szimpatikus volt!

Nyilván erre tenyésztett kutyáknál teljesen más a szituáció, ez engem nem is érdekel. Viszont logikus, hogy egy sima utcai találkozásnál az ösztönösebb, vadabb, akaratosabb kutya nyer, szinte fajtától függetlenül.

2016. szept. 8. 10:01
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

moszkvai, komondor, káj

igazából a nagy szőrös pásztorkutyák, mert hatalmasak->hatalmas állkapocs;nagy bunda->a pit csak a szőrt tudná harapni

én nem tudom elfogadni a bull típusú kutyák gazdáit. egyrészt mint felelős kutyatartók, feltételezem, hogy a kutya vásárlása előtt utánanéztek a fajtának. ehhez képest teljesen ki vannak akadva, mikor a másik oldalamra veszem a kutyáimat/átmegyek az út másik oldalára/megvárom amíg elmennek előttem a kutyájukkal. most komolyan? mire számítottak? olvastak egy csomó cikket arról h az emberek többsége negatív előítélekkel van a fajta felé, de beszereznek egy ilyen kutyát, sétánál csak úgy röpülnek a flexivel a kezükben a kutya után, de mikor nem kívánom összeszagoltatni a kutyáimat az övékkel, még nekik áll feljebb... mert ugye elképzelhetetlen h úgy menjünk el egymás mellett h nem lesznek az én kutyáim szétdominálva.

másrészt, konkrétan arra büszkék, hogy a kedves kiskutyájuk hány macskát nyírt ki és milyen kemény egy dög és ő biztos h megvédené őket. emberek hol élünk? könyörgöm ez a 21. század!

és végül az ösztönökről: ha a show borderem, akinek a fajtáját arra tenyésztették ki h tereljen, de már az ükszülei sem láttak birkát, bekerül 5 birka közé és nem akarja leölni őket, hanem csak hajtja és ha szétválnak, egybetereli őket, az egy elismert a szelekció hozadékának bélyegzett dolog. akkor egy kutyára, akinek a fajtáját a másik kutya/állat megölésére tenyésztették, miért mondjuk azt h egyáltalán nem is lehet agresszív, csak ha arra tanítják stb.? igen, nekik pedig az van az ösztöneikben, h hol kell a másik kutyát megfogni...

De nem is azzal van a baj, ha aggresszív egy kutya és még neki is megy másik kutyáknak. hanem azzal, hogy mekkora kárt tud tenni a kutyában. az én borderem is került már egy párszor verekedésbe és jé, nem lett senkinek semmi fizikai sérülése. viszont láttam már a kutyasulin h mi lesz a vége ha egy pitbull beindul...

és emberek komolyan az egyetlen intelligens, agilis kutya lenne a pitbull? ott van a vizsla, border, uszkár, mudi, pumi és még sorolhatnám...

2016. szept. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Valamennyire osztom a véleményedet kedves utolsó. Nagyon nagyon kevés az olyan ember, aki tényleg házi kedvencnek vesz bull típusú kutyát, és odafigyel rá, hogy honnan szerzi. Úgy gondolom, hogy ez 100 ból 1. Én is azt tapasztaltam, hogy ez ilyen szánalmas vagányság (TISZTELET A KIVÉTELNEK), hogy összeszagoltatom a kutyát, és majd az ledominálja és húúú , de kemény kutyám van. Leginkább egy régi, szakadt, rozsdás BMW-hez tudnám hasonlítani, hogy megmutassam, hogy nekem BMWm van és nagy pali vagyok.


Más oldalról a kutyának az előítéletét elítélem, mert úgy gondolom lehet normálisan is nevelni. Én is láttam már kutyakiállításon agilityző pitet, meg is simogattam, le is fotózkodtam vele, ettől függetlenül nagy ívben elkerülöm ha sétáltatnak szemben az utcán egyet.



Tavasszal én egy Tosa Inu-t vásárolok, már le is előlegeztem. Még addig sok van, de gondosan figyeltem arra, hogy jó helyről vásároljak, rendesen utánajártam, így a kutya külföldről érkezik. Gondolom sok pit tulajdonos vele már nem lesz annyira kedves, és "had szagoljanak össze". Szerintem itt van a kutya elásva :)


Remélem sosem kerül rá sor, hogy a Tosám összekapjon más kutyával, viszont elgondolkodtató az első két hozzászólás, hogy egy jó idegrendszerű, higgadt kutya akinek a felmenőiben már csak kiállítási tenyészkutyák vannak, mennyire tudná magát megvédeni.

2016. szept. 8. 11:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Csak személyes élményt tudok mesélni, általában azt szoktam. A mi társaságunkban egy vizsla volt a legkeményebb. Volt pit-staff mix, roti-staff, Cane Corso, mégis mindegyiket elintézte a vizsla. Nagyon ritkán le hoznak egy vadított pit-et, hülye gazdája, ütötte-verte, hogy neki "kemény" kutyája legyen (no comment, ha ők megérkeznek, én megyek). Az a kutya elkapott egy káj-Nj keveréket is simán, viszont a vizsla lenyomta mint a pinty. Nem tudom mit tud az a vizsla, de durva kutya volt, sajnos el kellett altatni rák miatt.
2016. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nekem is volt egy Corsom. 1.5 évesen mikor elkezdett dominálni, akkor a 8 éves malamutunk földhöz vágta, úgy kellett kimenteni a Corsot, aztán ivartalanítás lett a vége.


Úgy látom, hogy ez tényleg főleg a kutya személyiségén múlik, nem a fajtáján.

2016. szept. 8. 11:57
 8/14 anonim ***** válasza:

Én pl. múltkor összeeresztetem a pitet egy corsóval, amikor megkértek, hogy had játsszanak egyet :) Mondom ha nem paraszt, akkor jó, mert azt nem bírja a kutyám, ha az arcába másznak, egyébként nincs gond.

Hát életében nem játszott még olyan vadállatul kutyával, imádta. A corso ugyan kinyúlt öt perc múlva, mert hát az a testalkat nem kedvez igazán a testmozgásnak, de örülök, hogy nem mondtam azt, hogy ne kísérletezzünk.


A pitekben egyébként nem kimondottan más kutyák gyilkolása van genetikailag. Ők küzdeni szeretnek. Az enyém azért képes utálni a verekedést, mert máshol le van vezetve a küzhetnékje, így nem kényszerül rá, hogy mások bántásával vezesse le az ösztöneit. A border is terel mindent, kacsát, csirkét, vagy újabban labdát (treibball). Nem birkákra vagy állatokra van kihegyezve az ösztöne, ő csak simán terelni szeret :)

2016. szept. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem felemás a tapasztalatom, bár inkább rossz.

Inkább azt látom, hogy sokan úgy vesznek ilyen típusú kutyákat, hogy nem tudnak semmit róla. A havernak ez van, kemény, lehet vele vagizni, stb...

És vannak azok, akik valóban tudatosan veszik ezt, le is fárasztják és foglalkoznak vele kellőképpen.


Találkoztam már tökéletes nyugalmú pittel és idiótával is. De találkoztam már idióta más fajtájú kutyával és keverék kutyával is.

Olyan pit mellett is volt a kutyám futtatón, amire a gazdája azt mondta, hogy viador kutya. Simán elvolt az enyémmel. Vagy lódított vagy nem, a kutyán volt néhány heg és harapásnyom, de már mind beforrt. Mindenesetre semmi aggressziót nem mutatott.

2016. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem most épp ezzel akaszt ki az egyik ismerősöm. Majdnem egy idősek a kutyáink, (enyém Cane, öve staff-pitt), játék közben enyém lenyomta az övét, az enyém kb 1,5szer akkora. Nyilván nem bántotta, csak kiskorában mindig lenyomta a pit, így most kicsit visszakapta. Az enyém konkrétan ráfekszik az "áldozataira", ha már látom sok a másik kutyának tiltom. A csaj teljesen kiakadt, hogy ő egy "p*ncit" nevelt a kutyából, el kell kezdeni vadítani. Teljesen kiakadtam, össze is kaptunk, erre ma ír, hogy nem jön ki többet a futira, mert ott túl barátságosak a kutyák. Nehány gazdinak sajnos ennyi esze van, pedig egy nagyon jó szándékú tündércuki bull tipusú.
2016. szept. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!