Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajta lenne...

Milyen kutya fajta lenne számomra alkalmas?

Figyelt kérdés
22 éves fiu vagyok. Kertvárosban lakok, nagy udvarral. Betörések nem gyakoriak nálunk, szóval nem feltétlen házőrző kutyára gondoltam. Naponta kb 6-7 órám lenne arra, hogy a kutyávval fogalkozzak, hétvégenként egész nap. Szeretek túrázni, sétálni. Türelmes ember vagyok. Mégis milyen kutyát szeretnék?: legyen tanulékony, vidám és "bolond", még is értelmes és szófogadó. Persze tudom, sok függ a neveléstől, időm lenne rá, ezzel gond nem lenne.
2010. ápr. 22. 16:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Németjuhász, Golden Retriever, Boxer. :) Mindegyikre illik a leírás.
2010. ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Labrador retriever illene hozzád.
2010. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
én is a retriver-re szavazok:) persze, azért édesanyád véleményét is kérd ki. Ha van szép kertetek, egy aktív kutya igencsak össze tudja vágni.
2010. ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Hát nekem így elsőre a magyar vizsla jutott eszembe. Ezeknek a szempontoknak tökéletesen megfelelne.

Itt olvashatsz róla bővebben: [link]


Aztán ha már ennyi időd lenne a mozgatására szóba jöhetnek a szánhúzó fajták is pl a husky. Ő okos kissé makacs, de nagyon családszerető. Gyors , agilis kutya, imád sétálni futni.Róla bővebben: [link]


Az is kérdés hogy fajtatiszta kutyát akarsz-e tartani? A menhelyeken (bár vannak fajtatiszta kutyák is) rengeteg gyönyörű, és jó jellemű keverékkel találkozhatsz!

Ha kiválasztod melyik fajta tetszik esetleg ezen fajták keverékei közül is válogathatsz.

2010. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket, utána is járok alaposabban a fajtának/fajtáknak :)
2010. ápr. 22. 17:10
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

staffordshire terrier, vagy ha nyugisabb kutyát akarsz akkor skótjuhász, nagyon okosak.

de szerintem is nézz szét pár menhelyen, sok féle kutya vár ott gazdira.

2010. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
kelpie, collie, mudi, magyar vizsla, hovawart, bullmasztiff, dalmata, pumi, puli
2010. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Labrador.
2010. ápr. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs határozott elképzelés, nem muszáj fajtatiszta - menhelyeken is nagyon aranyos, szép, okos kutyák vannak
2010. ápr. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%
boxer boxer boxer
2010. ápr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!