Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a kutyáknak nem...

Igaz hogy a kutyáknak nem álna fel a füle ha kiskorába nem támasztanák hónapokig pálcával vagy mivel?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam hogy pl a német juhász sem úgy születik hogy nagyobb korában feláll magátol a füle hanem valami pálcikával támasztják hónapokig mig úgy nem marad nekik?

Igaz ez? Tényleg nincs olyan fajta kutya amelynek magától felfele álna a füle?


2016. szept. 12. 18:43
 1/8 anonim válasza:
100%
Ennél nagyobb hülyeséget sem mostanában láttam...
2016. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 klopusz ***** válasza:
100%

Ennek azért ne dőlj be.


A németjuhász - és minden, természetesen álló fülű kutya - füle magától egyenesedik ki, hogy milyen idős korban, az egyénileg változó. Láttam már kéthónapos kölyköt is álló füllel és nyolc hónaposat is kajlával.


A támasztás azoknál a fajtáknál volt, melyeknek régebben vágták a fülét pl. dobermann, boxer, dog, briard.


Remélem, segítettem.

2016. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%

1. Végig gondolod, hogy a fültámasztás kivitelezhető-e.

2. Végig gondolod, hogy vannak-e vadon élő állatok felálló füllel.

3. Ha nagyon bem jutsz semmire, szétnézel a guglin, wikin.

4. Ha ott se találsz semmit, akkor írsz a gyakorira.

2016. szept. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
Amúgy hány éves vagy?
2016. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a gond, a kérdező csak egy egyszerű kérdést tett fel.


A válasz: nem igaz. Pl a németjuhász, husky, mudi, csivava és még rengeteg fajta füle magától áll.

2016. szept. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennél már csak egy nagyobb baromságot hallottam:

A hörcsög társas állat

2016. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Pl. a német juhásznak magától áll a füle.

Azoknak a kutyáknak állítják így a fülét, amelyiket előtte vágják, mert genetikailag lelógó füllel rendelkeznek. Pl. dobermann, boxer, német dog. Pontosabban már egyre inkább múlt időben igaz az, ma már elvileg tilos a csonkolás.

2016. szept. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Genetikailag lehetnek álló fülűek vagy nem. Németjuhász - álló fülű, vizsla - nem (meg vannaka félig-álló fülűek is). Állítani két esetben szoktak: ha alapból nem lenne álló fülű fajta (pl. dobermannoknak vágjáka fülét utána állítják) vagy ha hiába kéne állnia a fülének, nem akar, ezért felragasztják neki. Aztán vagy sikerül vagy nem...
2016. szept. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!