Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám nem jön...

Mit tegyek? A kutyám nem jön vissza bizonyos helyeken. Nem tudom mihez kezdjek.7 hónapos de kiskorába is visszajött a parkaba.

Figyelt kérdés
A kutyám nem jön vissza sőt elmegy mikor a ház elé elviszem, elengedem had rohangáljon és csak úgy lazán elfut mintha semmi sem érdekelné. Elmegy a kukához szemetet enni aztán kimegy az utcába az útra. Elmegy sz*rt enni (mivel a csövesek ott "tanyáznak" reggel a padokon). Nem értem... Mikor délután a duna-partra (mivel nagy a mozgásigénye mert dalmata) nem megy el. Ott nagyon szépen hallgat rám. Sokan mondták h ne engeggyem el a parkba de kell neki azért a mozgás (mivel reggel oda viszem mert nincs időm le vinni a duna-partra vagy más kutyafutattóra). Nem tudom mit tegyek. A kutya iskola is csak márciusba kezdődik el. Kérlek irjatok valami hasznosat! Előre is köszi:))
2013. dec. 15. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell elengedi a háznál. Reggel ne futkározzon, amíg teljesen nem lesz behívható. Arra szánd rá az időt, ha már kutyád van, hogy másik időpontban elvidd olyan helyre, ahol futkározhat.
2013. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kangaxx ***** válasza:

7 hónapos, most kamaszodik. Ne engedd el, csak zárt futtatón. Ha reggel nincs rá mód, akkor este.

"Elmegy a kukához szemetet... Elmegy sz*rt enni..." Már bocs, és te ennek ellenére elengeded? Az egy dolog, hogy emberi szemmel nézve gusztustalan (kutyaszemmel nézve néhány jó ízű potya falat), de ne csodálkozz, ha összeszed egy jó kis fertőzést esetleg mérgezést.

2013. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kutyám már 2 éves, azt hiszem mondhatom róla, hogy jólnevelt, mégis ha szelektív hulladékgyűjtő mellé keveredik, vagy esetleg emberürülék van a közelben, akkor mintha megsüketülne..., így ahol tudom, hogy ilyesmivel találkozhat, ott inkább nem engedem el én sem, csak pórázon sétálhat. Ha szeret labdázni, akkor esetleg kimozgathatod egy picit azzal is reggelente, az én kutyám annyira rá van kattanva a labdára, hogyha meglátja, akkor eszébe sem jutna máshova menni, olyankor csak a labda létezik neki, 10 perc intenzív labdázás, és már meg is volt a kimozgatása.
2013. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszikee mindenkinek:))
2013. dec. 16. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!