Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kérdések?

Németjuhász kérdések?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy németjuhászt. Először is: Panelban lakom(van lift) 75nm-es lakás. Reggel és este 1-1 órát tudnék vele sétálni + délután 2 órát, ami szabadon futkározós, játszós, tanulós lenne. Hétvégén kirándulni mennénk és kutyasuliba is elvinném engedelmes tanfolyamokra, szocializációs suliba többi kutya közé.

De nemtudom, hogy melyiket lehetne jobban tartani lakásban. Úgy tudom, a rajzos az küllem vonal és nem olyan munkamániás. De az ordas kisebb méretű, ha jól tudom.

Lehet így tartani és melyik változatot érdemesebb?



#kutya #lakás #németjuhász #ordas #tartás mozgásigény #rajzos.
2016. szept. 13. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Németjuhászt szerintem ne kínozz lakásban. Szépen kérlek rá! Akkor sem, ha naponta akár kétszer is kimehetne egy kicsit. A németjuhász nem szobakutya. Nagyon szépen kérlek, ne!
2016. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

A német juhászt tartani lakásban olyan, mintha téged csuknának börtönbe! Te élveznéd? Első körben nem ártana ha erre adnál választ!

Remélem nem veszel ilyen kutyát és nem adnak el neked ilyen fajtát!

NEM lakásba való!!! Gondolkozz már ember!

Nem egy német juhász kutyám volt és sok a mozgás igénye. Nekik semmi az az 1-1 óra, csak szenvedne és hidd el ebbe hamarabb elpusztulna.

Kb. olyan lenne, mint az embernek a börtön, kimehetnek 1-1 urára az udvarba vagy foglalkozásra utána meg bezárják őket. Te élveznéd? Csak gondolkozz el rajta!

2016. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Ezt a fajtát tényleg csak kijárósnak. Ha panelban élsz, válassz olyan kutyát, akinek ez nem jelent különösebb problémát. Munkakutya nem való csak lakásba. Uszkárból például van nagyobb termetű is, ő abszolút lakáskompatibilis, intelligens fajta.
2016. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ordas az a színe és semmi köze a nagysághoz. A szín lehet rajzos és ordas. És lehet küllemkutya vagy munkavérvonalú. Nekem munka németem van, ordas, félhosszú szőrrel, szuka. Nem vállaltam volna be lakásba, attól eltekintve, hogy most, hogy 11 éves, ellenne. Elképesztő mennyiségű mozgás és kutyasuli kellett. És az az iszonyat mennyiségű szőr... Panelben a hajamat tépném, az tuti. Pedig furminátorom van.
2016. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, és munka vérvonalú kutyát kizárólag az vállaljon be, aki tudja, mire készül. Brutál meló! Még kertes házban is. Nézz utána, járt már most el kutyasuliba, kérdezgesd a munka német juhászos kiképzőket.

A küllemkutyának amúgy csapott a feneke, a munka vérvonalúnak nem. A küllem német juhászok jóval nyugodtabbak.

2016. szept. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!