Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha beteg a kutyát menhelybe...

Ha beteg a kutyát menhelybe adok, ott meggyógyítják?

Figyelt kérdés
Két oldali csípő diszplázia, a műtét ára 200 ezer felett lenne.
2016. szept. 15. 19:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
23%
Én is ugyanígy vagyok, három hónapja fogadtunk örökbe a menhelyről egy kutyát, aztán kiderült hogy diszpláziás, de a szüleim nem tudják (vagy akarják) kifizetni a műtétet. A menhelyen észre sem vették hogy beteg, nem hogy gyógyították volna! Annyi a kutya, hogy örülnek ha nem kell altatni, és tudják őket etetni.
2016. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az utolsó bejegyzésedet nem olvastam még, miközben írtam: amit tervezel, az csalás és lopás. Az a kutya már nem lesz a tiéd. Tényleg sajnálom, hogy ezt tanultad otthon.
2016. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

10.: Hát a francokat, akkor inkább összeszedem a műtét árát, de hogy másnak nem adom, az biztos.

Még csak korai stádiumban van, nem él nagy fájdalmakkal, csak ha egyszerre kb. 7-8 km-t viszem sétálni, utána kel fel nehezen, meg sántikál egy picit. 8 éves a kutya.

Azt hittem a menhelyen kezelik a beteg állatokat. De csak a sikkasztás megy (helyi példa). Az a lényeg nekik, hogy minél több kutyát tudjanak mutogatni, mert sok pénzt keresnek a menhely tulajának.

2016. szept. 15. 20:33
 14/23 A kérdező kommentje:

12.: "Tényleg sajnálom, hogy ezt tanultad otthon" Én is...


Nem tervezem, csak egy felvetés volt. De ismerősöm is örökbe tudja fogadni. Abban mi a csalás, meg a lopás?? Tudtommal nincs megszabva, ki fogadhatja örökbe.


Egyébként inkább nézzem végig, hogy lesántul?

2016. szept. 15. 20:36
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyek nem kapnak támogatást vagy ilyen. Nincs pénzük az ott dolgozók saját maguk finanszírozzák a tápot és az örökbefogadott kutyákért kapott pénz is az oltások ára.
2016. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"A menhelyek nem kapnak támogatást vagy ilyen. Nincs pénzük az ott dolgozók saját maguk finanszírozzák a tápot és az örökbefogadott kutyákért kapott pénz is az oltások ára."


Aha, blablablabla... Akkor a településünkön a titkárnő hogyan tudott több millió forintot elsikkasztani?? Nem rég bukott le, és állítóm, hogy ennél rosszabb menhely nem igazán van az országban. Kennelek nincsenek, a kutyák egy helyre vannak zárva, állandóan kiszökdösnek, de a menhely vezetőnője ész nélkül fogadja be a kutyákat, ez nem állatkínzás? Mi történik, ha véletlenül meghal a nő?? A önkormányzat sem működik együtt a menhellyel, mert azzal a személlyel nem lehet együttműködni. Csak a saját maga eszelősségét éli ki. Állítólag ő nem sikkasztott, de akkor is ő alkalmazta a titkárt, felelős érte.


Egyébként meg a kutya könyvében az én nevem van, ahhoz ugyan senki sem fog nyúlni, amíg az nálam van, addig a kutya az enyém, bárkinél bármeddig időt volt, és bármennyit is költött rá.

2016. szept. 15. 20:54
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha a chip-jét átírják akkor cseszheted :D na meg ha beviszik és megnézik a chip-et téged fognak hívni.Ha nincs chip akkor alapból sem a tiéd.
2016. szept. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak, akik nem tudják megműttetni a dp-s kutyájukat. Sőt, van, hogy nem is derül ki, csak idősebb korban a baj. Protézist sem tuds mindenki megfizetni. Annyit tehetsz, hogy a 8 éves kutyádnak az orvos által ajánlott gyógyszereket megveszed, és beadod. Ahogy öregszik, természetesen romlani fog a helyzet. Így erősebb gyógyszerekre van szükség.

Ha pedig tudod már, hogy nincs rendben a kutya, akkor ne vidd hosszú sétákra. Kíméld őt.

2016. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudod te abból indulsz ki, hogy az állatmenhelyen dolgozók mind hülyék meg balekok, meggyógyíttatod velük a kutyádat százezrekért, amit a magamfajta állatszeretők adnak össze adó 1%-ból vagy adományból, aztán ilyen-olyan módon visszaszerzed és röhögsz a markodba, hogy milyen ügyes voltál. Igen, ez csalás és lopás, ezeket a jóindulatú embereket és a valóban rászoruló kutyákat lopod meg. Azt írtad 12 évesen kaptad a kutyát, most 8 éves. Nem írtad hogy hány éves vagy, de felteszem legalább 16, vagy lehetsz akár 20 is. Fel se merül, hogy megdolgozhatnál magad ezért a pénzért? Még ha egy mekiben is kell pár órás munkát vállalni suli után, néhány hónap alatt összejön, ha nem hülyeségekre költöd el közben. Csak persze ingyé' minden jobb... :(
2016. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem a paksi menhelyről beszélsz?
2016. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!