Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az megszokott dolog, hogy...

Az megszokott dolog, hogy menhelyről betegen adnak ki kutyát? Ez a kutya irtó beteg.

Figyelt kérdés

#kutya #menhely #eb #telep #örökbefogadás #budaörsi állatmenhely
2016. aug. 24. 15:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Melyik?
2016. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Tisztességes helyeken , ha tudnak a kutya betegségéről, akkor az örökbefogadóval azt közlik, hogy vállalja-e így is a kutyát.

Egyébként egy nagyon beteg kutyán észre lehet venni, hogy nem klappol valami. Akkor miért lett így elhozva?

2016. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja van a kutyusnak? Mikor vettétek észre, mennyi ideje van nálatok?
2016. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Elméletileg nem. A normális helyeken, ha a kutya valamilyen betegségtől szenved, vagy valamilyen problémával rendelkezik, azt előre közlik az örökbefogadóval, valamint általában egyeztetik azt is , hogy milyen kezelésekre lesz szüksége az állatnak a jövőben. Sőt nálunk előre figyelmeztetik az érdeklődőt, hogy csak akkor fogadja örökbe a kutyát, ha a kezelések árát is tudja állni.
2016. aug. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Giardiája és parvója van ugye? Meg még valami 3. betegség is. Melyik menhelyről van?
2016. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem megszokott, illetve, szokás tájékoztatni róla a leendő örökbefogadót, ha beteg a kutya, hogy mi a baja, milyen kezelést igényel.
2016. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem menhely, de az Illatosról kezeletlen szemfekélyes kutyát adtak ki (sharpei), azóta 3X volt műtve most úgy néz ki rendben lesz. Akkor is elhoztam volna ha tudom hogy ez van, de bizony alaposan elsunnyogták.
2016. aug. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

2-es: A gazdi nem szakértő, hogy rájöjjön, ha a kutya beteg. Ő abban bízik, hogy ezt közlik vele a menhelyen.

5-ös: igen, róla van szó, ezek a betegségei vannak.


A Budaörsi állatmenhelyről van szó. Én úgy gondolom, hogy át lettem verve. Persze nem fogom visszavinni a kutyát, de a Giardiát valószínűleg én is megkaptam... Mehetek orvosokhoz... nem elég, hogy most több hétig nem vihetem le a kutyát, tehát a fertőző kakijait itt kell, hogy letegye. Hál istennek van olyan okos, hogy a kijelölt helyre tegye, de amíg meg nem gyógyul, be kell, hogy zárjam az előszobába. Utána kezdhetem előlről a szobatisztaságra nevelést, sétáltatni tanulást.


Már az orra alá akartam dörgölni a menhely vezetőjének, hogy nagyon odafigyelnek a kutyáikra. Simán rájuk hívhatnám cserébe az ezzel foglalkozó szerveket, hogy ilyen és ehhez hasonló példák ne történjenek meg megint.

2016. aug. 24. 18:44
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos ez gyakran előfordul.

Nekem is Illatosról van a kutyám,ő is beteg volt. Mikor őt kértem elvinni, kihozta a gondozó, erre a kutya elkezdett krákogni, kérdezem hát ez meg mi? Azt mondja "Öööö kennelköhögés, majd elmúlik." Aha. Tüdőgyulladása volt a kutyának, bár a télen betonon alvással hóban-fagyban ez annyira nem meglepő. Ja és a kutyus bélférges volt (pedig állítólag féreghajtózzák őket!). És most mint kiderült bőrférges is, de azt aláírom, hogy ilyen spéci vértesztekre már nincs kapacitása a telepnek. Mindegy, így is-úgyis elhoztam volna a kis szörnyeteget :)


A kérdéshez: Miért ne vihetnéd ki, hogy lent végezze a dolgát? Viszel magaddal rengeteg zacskót, törlőkendőt és kislapátot, virágspriccelőben meg fertőtlenítős (flóraszeptes) vizet.


Ha a kutya lent kakil földre/fűre, akkor a lapáttal szeded fel, földdel együtt kikanyarítod, utána a környékét lefújod a spriccelővel.

Ha betonra csinál, fölszeded ahogy tudod zacsival, aztá feltörlöd törlőkendővel, majd jó alaposan lefújod a fertőtlenítős cuccal.

Újságpapírt is alányomhatsz, ha elég gyors vagy és akkor nem a betonról kell fölvakarni a kakit.


Az meg ne érdekeljen, ha megbámulnak miatta az emberek.

2016. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Oh, bakker. Sajnállak titeket, kitartást.

3 éve mi is elhoztunk valami kis Isten háta mögötti menhelyről egy parvós kiskutyát. Másfél hónapig jártunk vele orvoshoz, utána elment szegény.

Kitartást nektek. Minden esetre ez nem megszokott.

2016. aug. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!