Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuli előtti nap a kutya...

Kutyasuli előtti nap a kutya nem kaphat enni, ez mennyire helytálló?

Figyelt kérdés
Elkezdtük iskolába hordani a kölyökkutyánkat. Ő napi 2x kap enni, mert fél éves, viszont azt mondták, hogy kutyasuli előtti nap ne kapjon enni. Ez mennyire valós? Csak azért kérdem, mert még kölyök és nem tudom, ez mennyire tesz neki jót...

2016. szept. 16. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre akkor van szükség, ha a kölyök nem kellően motiválható jutalomfalattal.
2016. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Aznap reggelit semmiképp ne kapjon, ha nem "éhes eléggé", vagyis a suliba a juti falatra nem ugrik akkor az előző vacsit is ki lehet hagyni. Én az egész napit egy fél éves kölyöknél túlzásnak tartom
2016. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%

A kutyák ősei, a farkasok sem esznek minden nap, tehát genetikailag felkészültek a koplalásra. Egyébként is hetenként célszerű egy koplalós napot tartani. Víz azért kell!!!


Nem árt meg nekik. Kutyaiskola előtti napon tartani a koplalást szerintem helyes dolog, mert sokkal motiváltabb lesz az iskolában a jutalomfalatért.


A kutyák agyonetetése teljesen káros. Egy ismerősöm kutyáját naponta többször is eteti, nem is hallgat rá, azt csinál amit akar.


Elhoztam, hogy megneveljem, a 3. koplalós napon lehetett először rávenni hogy hívásra bejöjjön. Addig morgott és harapott, ha rá akartam venni valamire is.. Akkor kapott jutifalit, meg kaját, ha megcsinálta amit kértem. A kutyák nem hülyék. Tudják mi a dörgés. Ha van kaja és nem kell dolgozni érte, nem is fog.


3 hónap alatt megcsináltuk az engedelmes vizsgát.

2016. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs túletetve egyáltalán, csak nem eléggé motivált. Nem igazán érdekli a jutalomfalat. Eleinte még igen, de aztán már úgy hidegen hagyja. Meg itthon jutifalat nélkül is megcsinálja, amit kérünk tőle, csak a suliban nem tetszik neki, hogy az nem játszótér, van egy tempó, amit be kell tartani stb.

Az egy koplalós napról én is tudok, csak az enyém még kölyök, azért nem voltam benne biztos, hogy ez így helyes.

Viszont a vacsit így akkor kihagyjuk, hátha elég éhes lesz annyira a kisasszony, hogy pattanjon a kajára.

Köszi a válaszokat! :)

2016. szept. 16. 11:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok nem az a baj, hogy nem elég motivált. A feladatokat láthatóan ismeri és ha olyan kedve van, végre is hajtja. Meg kell értetni vele, hogy nem kívánságműsor. Nem jutalomfalattal.
2016. szept. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyádnak valószínűleg még zavaró az iskola területén csak rád figyelni .

Egyébként koplaló napot felnőtteknél és rosszul evő, válogatós kutyáknál lehet tartani.

2016. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ártani nem árt és egy próbát nem ér. ha fogy tőle, akkor tudsz a többi napon kicsit kevesebbet adni. azért se rossz, mert ha ott sokat mozog, nem terheli a gyomrát.
2016. szept. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Nem kapott suli előtti nap vacsit és sokkal jobban teljesített a kutyu :)
2016. szept. 18. 12:22
 9/10 Hovarju ***** válasza:
100%
nálunk az vált be, hogy a suli előtti nap este még adtam neki enni. A suli napján reggel meg nem. A reggeli adagját megetette jutalom falat formájában a suliban.
2016. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként vannak olyan kutyák, akik alapból nem motiválhatóak falattal, de pl játékkal vagy dícsérettel igen.
2016. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!