Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A barf, nyers etetes mellett...

A barf, nyers etetes mellett lassaban fejlődnek a kölykök mint táp mellett?

Figyelt kérdés

És a felnőttkori méret ugyanaz lesz? Hallottam hogy többen is ezt tapasztalták de olyat is hogy pont az ellenkezőjét.

(Főleg nagytestű kölykökre gondolok)



2016. szept. 16. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

A kaja minősége önmagában nagyon nem tudja ezt befolyásolni, max. a mennyisége. A gyors növés egyébként kifejezetten ártalmas, főleg a nagytestű fajtáknak. Nem kell őket túletetni, akár tápoznak, akár BARFoznak, és nincs gond. Sőt, inkább soványan illik őket felnevelni, hogy az ízületeiket ne terheljék, mert abból később nagy bajok lehetnek.

A felnőttkori méret pedig genetikailag kódolva van a kutyában; esetleg a durva éheztetés vetheti vissza a fejlődését annyira, hogy kisebb maradjon a kelleténél, de normális mennyiségű kaja mellett pont akkora lesz, amekkorának kell lennie.

2016. szept. 17. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Nem tudom,hogy BARFozol-e már vagy csak szertnél,mi kb 2 hete váltottunk barfra de nincsenek jó tapasztalatim ezzel kapcsolatban.Az eloirasoknak megfeleloen adom a mennyiséget és rohadtul elkezdtek fogyni olyanok mint akik nem is kapnának enni,voltunk orvosnál is teljesen egészségek most megdupláztam az adagot de igy sem látok javulást ugy hogy szerintem vissza térunk a tápra.Bár nem értem,hogy miért kezdtek fogyni tole elvileg ez nagyon jó kéne hogy legyen nekik...
2016. szept. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: Testsúly, aktivitás, adag? Konkrétan mit adtál nekik, és miből mennyit?
2016. szept. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A testtomegének 2 százaléka színhus 30 szazalék,csontos 40,es zoldségek ugy etettem ahogy kell sztem
2016. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát a 2% az az adagolás alja egy felnőtt kutyánál, nem csodálom, ha nem volt elég. Még az öreg, gyakorlatilag inaktív kutyám is megeszi a 2,5%-ot, pedig ő alapvetően tök jól hasznosítja a kaját, nem kell neki sok.

Az optimális testsúly 2-4%-a a normális adag, 2,5% körüli kezdést javasolnak, aztán ha nem elég, nyugodtan lehet növelni. 4% fölé mondjuk már csak a nagyon aktív és nem "gazdaságos" emésztésű sportkutyákkal szoktak menni, de addig teljesen normális még a mennyiség. És hangsúlyozom, az optimális testsúlyból kell számolni, aztán persze hagyni neki némi időt, hogy hasson.

Az összetétel se mindegy, nekem pl. a pitemnek muszáj zsíros húst adnom, vagy külön venni kacsahájat, mert lemozog magáról mindent, valamennyi zsír viszont kell rá ahhoz, hogy egészséges legyen. Ő a csirkezúzától is lefogyott, neki táplálóbb húsok kellenek. Az öregemnek nyugodtan adhatom a zúzát, neki az elég, viszont ő meg nem nagyon kaphat zsírosat, meg rögtön elhízik tőle. Ez a szép a BARF-ban, hogy a kutya igényeire lehet szabni, bár kétségkívül ez is talán a legnagyobb hátránya, hogy kell egy kis idő, mire az ember kitapasztalja ezeket :) Ezért kérdeztem, hogy _konkrétan_ mit adtál nekik, és milyen aktívak a kutyák, hátha találkoztam már azzal a problémával, ami miatt neked se jött be a dolog.

2016. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!