Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra valahol...

Szobatisztaságra valahol tanítják a kutyát?

Figyelt kérdés
Mentettünk egy kiskutyát még a nyár elején. Bérházba voltak a testvéreivel bezárva, ott piszkított maga alá, sosem vitték le kb. fél éves koráig. Nyár közepén került hozzánk, azóta visszük le és próbáltuk a pelust is, de nem látjuk egyiknek sem hatását és már elkezdődött az egyetem, napi 8 órát is van, hogy egyedül kell lennie. Nem is az a gond, hanem sokkal inkább, hogy nem akarja tartani. Az édesanyámnak minden türelme elszállt már, ki akarja tenni, én viszont ezt semmiképp sem szeretném. Napi négyszer sétálok vele, olyankor el is végzi a dolgát, de éjszaka és napközben is. Reggel is sokat sétálunk, azonnal amikor hazaérek és hatkor és nyolckor is... Mégsincs eredménye. Van valami hely, ahol megtanítanàk neki egész napos felügyelettel?

2016. szept. 16. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Van olyan hely. Otthon a gazdi.


Ez a seta nyilvan keves. Mivel nincsenek meg neki az alapok ugy kell kezelni mint egy 8 hetes kutyat. 2 orankent le kell vinni. Nincs mas mod. Nyilvan erre hetvegen tobb a lehetoseg de meg egy ideig biztosan be fog pisilni. Ha eszreveszitek ra kell szolni ha lent pisil akkor jutifalat dicseret.

2016. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van, hogy nyolctól négyig nem vagyok otthon:( hétvégén ez kivitelezhető, de hétköznap nem igazán, illetve reggel akkor 5.30 és 7.30kor leviszem, aztán 16.00tól 22.00ig kétóránként, de így lesz értelme? Mege tudja tanulni? Ezért keresnék valakit, aki meg tudja rá tanítani, egész napos felügyelettel
2016. szept. 17. 14:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Hat figyelj. Monden kolyok ugy tanulja meg. A kutyasok 90%-a dolgozok am...


Annyi hogy jo darabig nap kozben es ejjel bepisil. Eleibte azert fontos a jutifalat dicseret ha jo helyen, lent csonalja, hogy motovalt legyen benne hogy visszatartsa.

2016. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mi egy jó darabig szobakennelbe tartottuk(akkor még kb 20-30cm hosszú kutyát egy 120cm hosszú ketrecben) ha nem foglalkoztunk vele. bár nekünk kertes házunk van, szóval akár napi 20x ki tudtuk neki nyitni az ajót/lépni 3mat és már kint is voltunk és tudtuk dicsérni. De nektek sem kell végigsétálni a fél kerületet, ha 2-3 óránként leviszed, hanem tényleg csak kiléptek az ajtón, rámegy a fűre, ha pisil akkor pedig mehettek is vissza. meg pl ha nagyon elfárad és sok vizet iszik egyszerre, utána fél-egy óra múlva érdemes megint levinni.
2016. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már ennyi idős a kutya, akkor amíg nem vagytok otthon, tegyétek be szobakennelbe (nyilván indulás előtt pisiltessétek meg). Egy egészséges kutya se csinál maga alá. A szobakennel nem kínzás, az én kutyám pl csak abban tudott nyugodtan pihenni amikor nem voltam otthon. Ma már nem kell bezárni, de ha látja hogy nem a sétálós nadrágot veszem fel, már spurizik is a kennelébe, és onnan figyeli ahogy elmegyek. Éjszaka is benne alszik, nagyon szereti.
2016. szept. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!