Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsiben tanítják szobatisz...

A bölcsiben tanítják szobatisztaságra a gyereket? Vagy ti otthon szoktatjátok rá?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták erre, hogy nekik nincs módjukban állandóan kérdezgetni tőle, meg ha bepisil folyton öltöztetni. Azt mondták ők akkor kezdenek el foglalkozni odabent a wc-re hordással, ha itthon már 2 hete szól ha pisilnie kell.
2012. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sztem bölcsije válogatja. Ha van rá idejük, és lelkiismeretesek, akkor ha a szülő mondja, hogy már otthon gyakorolnak, akkor szoktatják. de itt nálunk, Bp, Újhegyi ltp.-en több anyukától hallom, hogy hiába mondják, hogy ne adjanak rá pelust, akkor is ráadják, mert sok a gyerek, nincs rá kapacitásuk...
2012. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk szoktatják őket, pedig 6-8 gyerekre jut 1 gondozónő (a mi csoportunkban pedig alapjáraton csak 1 gondozónő van, tehát ő egyedül oldja meg 6 gyerekkel a gondozást), sőt mondta a gondozónő, hogy ha jön a jó idő, akkor vigyek be 5-6 kisgatyát, ők is kiöblítik, ha "baleset" éri.
2012. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A bölcsiben már rég nem adtak a kisfiamra pelust, én még otthon pelenkáztam. Tényleg bölcsőde válogatja. Ugyanígy voltunk a cumisüveggel. A bölcsiben nem kellett már neki alváshoz, otthon el sem aludt nélküle.
2012. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek szerint tényleg bölcsije válogatja: nálunk az első szülőin mondták (mikor még egyik gyereknél távolról sem volt kérdés a szobatisztaság) hogy ők együtt működnek a szülőkkel e téren is, és nyugodtan szóljunk, ha bármiféle előrelépést tapasztalunk. Ők nem kezdik el, de a szülőkkel együtt folytatják.

Egyik nap a fiam itthon maradt, mert úgy tűnt beteg lesz (csak vaklárma volt szerencsére) és akkor gondoltam, hogy leveszem róla a pelust. Délelőtt és délután is szólt, játszóztunk, boltban voltunk pelus nélkül, csak az alváshoz adtam rá. Másnap ment bölcsibe, nem vártam el, hogy bármi is változzon, de azért elmondtuk, hogy mi volt, hátha a pelussal is szól. Erre már aznap a gondozónénik is levették a pelust délelőtt, délután, csak alvásra adtak rá. Azóta is így vagyunk, és már a bölcsiben is pisil a wc-be. Nálunk is egy gondozónénire van 6 gyerkőc, 12-en vannak kettőre a csoportban. Lassan mindegyik gyerek elkezdik, mert egyidősek, 2,5 évesek lesznek mostanság.

2012. máj. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!