Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bajuk a kölyköknek és a...

Lehet bajuk a kölyköknek és a szoptató kutyának? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Van két szuka kutyám. Tavaly életükben először együtt ellettek (6 évesek). Idén az egyik kutyám újra vemhes lett. Neki 4 hetesek a kölykei. Pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy a másik kutyám folyton ott legyeskedik a kicsik körül. Ma már arra mentem ki, hogy befeküdt a kölykökhöz, és szoptatja őket, az anyakutyát meg folyton morogja, ha menne a kicsikhez.

Előtört belőle az anyai ösztön, vagy féltékeny vagy mi lehet,. hogy ezt csinálja?

Teje van, mert ő korábban is rendszerint volt ál-terhes. Nem gond, hogy a kicsik az ö tejét szopják, a kutyámnak, hogy szoptat, hol ott nem is szült, és végül az anyakutyának, hogy nem ő eteti a kicsinyeit. Nincs náluk olyan, hogy ha nem érzi rajtuk a saját szagát "kitagadja"?


2010. ápr. 23. 17:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
ha táplálja őket, nem lesz semmi bajuk, de a morgásról szoktasd le...amúgy melyik szuka van a falkarangsorban előbb?
2010. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baja nem lesz a kicsiknek, mivel kapnak anyatejet. Tényleg rendes teje van álterhesen a kutyádnak? Biztos hogy a sajátjainak érzi a kicsiket, azért nem engedi a másik kutyát a közelükbe. Azért nem ártana, ha valahogy rávennéd, hogy engedje oda az anyát a kölykeihez. Ki nem tagadja őket, de azért csak az övéi.
2010. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
amúgy van gazdijuk a kölyköknek? ivartalanításban nem gondolkodtál?
2010. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
A kutyád beteg. Az álvemhesség az nem csak valami kis semmiség. Ebből még komoly betegség is kialakulhat. Nem kéne szaporítani szegény kutyáid. Amúgy nem lesz semmi bajuk a kölyköknek, azon kívül hogy mivel szerintem nem tenyésztő vagy így nem tudod biztosítani a jövőjüket...
2010. ápr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ivartalaníttasd mielőbb, mert akár méhgyulladást, vagy emlőrákot kaphat a rendszeres álvemhességtől.

Azt meg semmiképpen ne engedd, hogy szoptassa a kölyköket, szerintem egyáltalán nem olyan a teje, mintha ellett volna.

Próbáld valahogy a kicsiket elkülöníteni, és csak az anyakutyát engedd hozzájuk, amúgy is már el kellene kezdeni a hozzátáplálást, és 2 hét múlva az elválasztást.

Csak van valami zárható fészer, vagy kiskamra, vagy kis szoba, kennel, ahová a kicsiket el tudod különíteni.

2010. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Az anyakutya a tejpangástól akár tejlázat is kaphat, bár, ha a másikat nem engeded tovább szoptatni, akkor meg ő.

Mindenképpen kérj tanácsot egy állatorvostól, ez így nem normális.

2010. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
67%

Természetesen nem lesz bajuk a piciknek , hiszen a másik szukádnak ugyan olyan teje van , mit az ellő szukádnak !

Ilyen hogy kitagadja a kutyáknál nincsen ! Ők nem őzek :)


Bunkó leszek!!!!!, de 6 évesen a kutyádnak nem kellene ellenie már , a másik hogy a folyamatos Álvemhesség bizony idősebb korban , súlyos Méhgyulladást, daganatot okozhat , és bizony az komoly műtéttel jár !

Talán ivartalanítani kellene mind 2 kutyádat , mert tudod így is van nagyon sok keverék kutya a menhelyen akiket naponta tucatjával altatnak el , mert megszülettek .... !


Gondolkozz el kérlek !

2010. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Dominánsabb az a kutyám, amelyik morogja az anyakutyát.


Teje a "befogadó" kutyámnak közel sem annyi van, mint szoptatás alatt, épp csak jön valami, ha megnyomom.


Külön tudom őket tenni, azzal nincs gond, de eddig nem volt belőle probléma. A különzárással egy gond van, hogy anyuka nem akar folyamatosan ott lenni, néha vágyik kis szabira, így át szokott feküdni máshova. Ha bezárom a kicsikhez kaparja a rácsot, nyüszít.


Akkor feltennék egy olyan kérdést, hogy ivartalanítani mikor érdemes, a most szült kutyámnak, és amelyik tavaly szültnek. Nem tudom, hogy számít e a tüzelés idő, hogy azután?


Nem akartam őket életük végéig elletni, neki a második "becsúszott".

Ha baja lehet belőle, nyilván ivartalanítom, de nem vagyok híve...


Még egyszer köszönöm a válaszokat, remélem azért még kapok valami okosságot a mostani kérdésemre.

2010. ápr. 23. 18:56
 9/26 anonim ***** válasza:
ivartalanítás tüzelés után két héttel ha jól rémlik...dokit hívd fel...merrefelé laksz? hátha tudunk jó áron dolgozó dokit ajánlani
2010. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

az ivartalanítás ügyében kérdezd az állatorvost...

én úgy tudom hogy két tüzelés között kell/lehet csak.

az anya kutyának nem egészséges ha nem ő szoptatja a kicsinyeit!a másikat meg ivartalanísd!

ha több kölyök van akkor esetleg megoszthatnád őket a két kutya között így egyik emlője se gyullad be...

de mind a kettőt ivartalanísd majd.

2010. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!