Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bajuk a kölyköknek és a...

Lehet bajuk a kölyköknek és a szoptató kutyának? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Van két szuka kutyám. Tavaly életükben először együtt ellettek (6 évesek). Idén az egyik kutyám újra vemhes lett. Neki 4 hetesek a kölykei. Pár nappal ezelőtt észrevettem, hogy a másik kutyám folyton ott legyeskedik a kicsik körül. Ma már arra mentem ki, hogy befeküdt a kölykökhöz, és szoptatja őket, az anyakutyát meg folyton morogja, ha menne a kicsikhez.

Előtört belőle az anyai ösztön, vagy féltékeny vagy mi lehet,. hogy ezt csinálja?

Teje van, mert ő korábban is rendszerint volt ál-terhes. Nem gond, hogy a kicsik az ö tejét szopják, a kutyámnak, hogy szoptat, hol ott nem is szült, és végül az anyakutyának, hogy nem ő eteti a kicsinyeit. Nincs náluk olyan, hogy ha nem érzi rajtuk a saját szagát "kitagadja"?


2010. ápr. 23. 17:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Miért kell minden elléssel kapcsolatos kérdésre az ivartalanitással jönni valakinek.

Nekem is van kiskutyám, és ivartalanitattam is, de ez az én döntésem volt. Van aki úgy gondolja, hogy legalább egyszer legyenek kölykök, és tudja őket gondozni, ellátni. Miért nem a kérdésre válaszoltok?

Egyébként volt nagyon hasznos válasz. Én sem tudtam, hogy az álterhes kutyának kevesebb kaját, vizet kell adni. Jó hogy ezt megirtátok.

2010. ápr. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az, hogy falkában vannak, és egymás kölykeit szoptatják, igaz lehet, el is hiszem, de ez nem jellemző az én kutyáimra, mert tavaly, mikor 6 nap különbséggel ellettek, egyik sem engedte magához a másik kölykét.

2010. ápr. 26. 08:38
 23/26 anonim ***** válasza:

"az álvemhes kutyának vedd le a kaja, és viz adagját," ja zárd be, éheztesd és ne hagyd inni....remélem, azért nem nevezitek magatokat állatbarátnak x(


Meg kéne tanulni értelmezni a szöveget. Senki nem beszélt éheztetésről. Igenis a csökkentett étel, és folyadékbevitel hamarabb elapasztja a tejet, mivel az álvemhes szukánál is folyamatos a tejtermelés, ami nagyon könnyen egy emlőgyulladáshoz vezethet. na és az a komolyabb probléma, nem az, hogy a kutya 3 napig fél adagot kap.

2010. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

DE akkor mind 2 szukaád ellett , és védték a kölykeiket, nem engedték egymás oda, főleg 1-2 hétig nem !

De ha csak az egyik ellik , akkor ne csodálkozz rajta !

Főleg ha a másik szukád Álvemhes is !

Huu

2010. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Akiteki ***** válasza:

Nálunk 3 hetes koruktól már az egész falka neveli a kölyköket.

Van olyan szukám, aki ilyenkor ledobja a szőrét a cicijénél és szoptatni akarja őket, csak épp nem jön semmi.

Az álvemhesség a Ti esetetekben teljesen természetes dolog. Pont ezért alakult ki. A farkasfalkában csak egy nőstény fialhat, de még rajta kívül néhány álvemhes is lehet és együtt szoptatják a kölyköket.

4 hetes babáknak már adj kölyöktápot, mert szükségük van rá, kevés nekik a tej, akármennyit szopnak. Először csak napi egyszer, hogy a szukáknak fokozatosan elapadjon a teje, ne kapjanak emlőgyulladást.

2010. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyien válaszoltok, írtatok sok okosságot, és állatorvosokkal is beszéltem. Egyik ezt mondja, amit elhiszek, mert elmagyarázza, amásik meg azt, és ő is jól érvel. Így nehéz eldönteni, hogy mi a helyes. Nyílván egyik kutyámmal sem szeretnék kicseszni.

A következő amit tettem. A kajaadagját nem igazán tudom levenni, mert mert ők kiskoruk óta úgy lettek szoktatva, hogy 24 órában ki van téve nekik a táp, és esznek ha éhesek (ahogy mi emberek is) és ezen felül szoktak kapni finomat.

Különzártam a két kutyát, nem hagyom szoptatni a másikat, mert annyi teje úgysincs, és nem is olyan tápláló, mint amennyire a kicsiknek szükségük van.

A kicsiket már elkezdtem hozzátáplálni.

2010. ápr. 28. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!